Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Bramborovo - česnekový krém

Hodnocení receptu je 4,8 (9×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

kafu.p kafu.p

Snadný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 35 min

35 min (35 min příprava)

Suroviny pro 10 porcí

10porcí

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie9 847 kJ /
2 353 kcal
Bílkoviny52,49 g
Tuky54,06 g
Vláknina65,60 g
Cholesterol 150 mg
Sodík 278 mg
Sůl0,20 g
Sacharidy388,23 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Brambory a cibuli oloupeme, omyjeme a nakrájíme na větší kostky. Česnek očistíme a nakrájíme na větší kousky. Krok 2: V hrnci rozehřejeme ghí, přidáme cibuli a až zesklovatí, vložíme česnek, brambory, necháme chvilku provonět česnek, zasypeme kmínem, solí a podlijeme vývarem. Krok 3: Vaříme do změknutí brambor a poté rozmixujeme na hladký krém. Vlijeme smetanu, zamícháme, ještě chvilku povaříme a servírujeme. Krok 4: Na talíři ozdobíme petrželkou, čerstvě namletým pepřem, slunečnicovými semínky a kapkou olivového oleje.

Zveřejněno 6. 1. 2020

Poznámka autorky kafu.p

Dobrou chuť!

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Bramborovo - česnekový krém

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lGV1

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Bramborovo - česnekový krém

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lGV1

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (6)

Nenapadlo by mě dát do polévky semínka. Super nápad. Děkuji :-)

:yes::yes:<3:-K

kafu.p: Na květákový krém bude stejný postup, jenom místo česneku se dá cca 1 střední květák. Taky výborná věc...:yes:

habunda: Ještě teda z poloviční dávky vody, tedy 1500 ml. Foto jsem nestihl, protože se to snědlo dřív, než jsem stačil vzít foťák...:-D

Moc děkuji. Hlavně, že chutnalo :-) Já dávám muškátek do květákovky, recept již připravuji:-Q

Výborná...:yes::yes::yes: Dělal jsem z poloviční dávky brambor, přidal jsem trošičku nastrouhaného muškátového oříšku a trošku mletého bílého pepře, jinak jsem ingredience nechal stejné a paráda. Na zdobení nijak nejsem, ale místo olivového oleje, slunečnicových semínek, tak bych dal možná osmažené krutony (spíše rohlík místo chleba), a ten pepř na ozdobu je také super...:yes: PS: Jak bude servírování, tak přídám foto.

Tématické fráze:
bramborovo česnekový krém, česnekovy krem, bramborovy krem s cesnekem, bramborovocesnekovy krem, bramborovo-cesnekovy jrem, česnekovy krém s krutony, polévka česnekový krém, polévka česnekový krém s s bramborem

Suroviny:
brambory, česnek, cibule, vývar zeleninový, ghee, smetana, kmín drcený, sůl, pepř, petrželka, olej olivový, semínka slunečnicová

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu