Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Domácí rohlíky jako z pekárny

Hodnocení receptu je 4,9 (89×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

indulina28 indulina28

Snadný

Doba přípravy 70 min Doba přípravy: 55 min Doba tepelné úpravy: 15 min bez doby kynutí

70 min (55 min příprava + 15 min tepelná úprava, bez doby kynutí)

Křupavé vypečené rohlíky pozvednou každou snídani na královskou hostinu. K domácí výrobě potřebujete jen pár základních surovin a trochu volného času. Naučte se jednoduchý recept, těsto je krásně vláčné, nadýchané a jemné.

Suroviny pro 13 kusů

13kusů

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie10 008 kJ /
2 392 kcal
Bílkoviny68,10 g
Tuky66,86 g
Vláknina15,80 g
Cholesterol 412 mg
Sodík 109 mg
Sůl0,21 g
Sacharidy371,58 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Mouku dáme do mísy, ke kraji vsypeme sůl. Do mouky uděláme důlek, do kterého nalijeme vlažnou vodu s cukrem a droždím. Krok 2: Necháme chvilku vzejít kvásek, přidáme měkké máslo a zaděláme těsto. Dáme ho na teplé místo kynout asi na hodinu. Krok 3: Po vykynutí dáme těsto na vál a rozkrojíme na 10-14 stejných kousků. Z každého vyválíme "slzu" nebo trojúhelník a srolujeme je směrem od nejširší části ke špičce. Tím vznikne rohlík. Krok 4: Všechny rohlíky uložíme na plech s pečicím papírem cípem dolů a necháme 20-30 minut nakynout. Pak potřeme vejcem rozšlehaným s mlékem a posypeme mákem. Krok 5: Pečeme asi 12-17 minut na 220 °C.

Zveřejněno 27. 5. 2011

Poznámka autorky indulina28

Jsou výborné, recept mam od známé a peču je každý druhý den. Jinak je to dobré těsto i na pizza rohlíky - ukázkové foto.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Domácí rohlíky jako z pekárny

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/l8Yj

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Domácí rohlíky jako z pekárny

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/l8Yj

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (123)

Výborné domácí rohlíky ❤️❤️

kveta.m422: můžu se zeptat, kolik droždí jste dala:-?

Recept se mi neosvědčil, při použití sušeného droždí v odpovídajícím poměru těsto nenakynulo. Našla jsem jiný recept, dala celý sáček droždí a nahradila vodu mlékem a pak už super

Zdravím, podivuji se nad tím že všichni jsou tak spokojení. Za mě moc spokojenost není. Těsto příjemné a dle pokynů sedí perfektně ale vychází z něj spíše buchta ve tvaru rohlíků (zřejmě díky máslu). Doma sníme cokoliv, i za předpokladu že po upečení i další den jsou tuhé... ale za TopRecept bych jej nepovažovala 😐

Nepotírala jsem je mlékem s vajíčkem, ale jen vodou, ale s výsledkem jsem spokojena 😊

Je potřeba dát méně soli, ale jinak super.

Výborné rohlíky, peču je teď téměř každý den.

Díky za recept, opravdu dobrý. Snedli sme je všechny hned ten den co se upekli.😍

Skvelé, robím to už po tretí krát. Perfektné cesto.<3

Perfektní těsto, rohlíky, konečně jsem narazila na recept, který mohu dělat denně a rohlíky se s kupovanými nedají srovnávat. Jděte do toho! fakt výborný recept!

Děkuji za recept dneska se fakt povedlo :yes:

Dnes vyzkoušeno jen sem dala 300ml vody jak tady psali a 1,5 lžičky soli a příště ještě méně soli, použila sušené droždí a vynechala jsem vejce (někde jsem četla že s vejcem nebo mlékem nemusí byt pečivo lehké a nadýchané že to jsou těžké suroviny ) a jinak jeden jsem vyzkoušela ještě teplý a super uvidíme zda vydrží do zítřka a budou stále dobré děkuji moc ;-)

Výborné rohlíky. Jen jsem na doporučení dala pouze 1 lžičku soli a přidala 300ml vody....a vše v pohodě.

Super , rychlé a chutné ???? šíleně měkké

Mnamka

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
tn.cz domácí, domaci rohliky, domaci rohliky a housky, rohliky recept, tn cz hruška pivní rohlík, domaci rohlik, domácí rohlíky recept, recept na domácí rohlíky, recept na rohliky, recept na nejlepší domácí rohlíky, rohliky, cibulový rohlík, domácí nadychane rohliky, recept na domácí rohlík, domací rohlícky, recept rohlíky, domácí nadychane rohliky video, tn.cz recept na pivní rohlíky, rohlík recept, tn.cz levné recepty domácí rohlíky

Suroviny:
mouka hladká, máslo, voda, cukr, sůl, droždí čerstvé, vejce, mléko, mák

Přidat fotografie receptu