Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kroupová polévka s hlívou

Hodnocení receptu je 5,0 (52×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

ivulinka ivulinka

Snadný

Doba přípravy 90 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 80 min

90 min (10 min příprava + 80 min tepelná úprava)

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 149 kJ /
275 kcal
Bílkoviny4,32 g
Tuky17,01 g
Vláknina5,80 g
Cholesterol 51 mg
Sodík 8 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy24,91 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: V hrnci rozpustíme máslo, cibuli nakrájíme na kostičky a osmažíme ji na másle dozlatova, pak přidáme nakrájenou hlívu, mletou papriku, kmín, bobkový list a libeček, vše na másle orestujeme a zalijeme asi 1 litrem vody. Krok 2: Osolíme, opepříme, vhodíme kroupy a vaříme dokud nebudou měkké. Krok 3: Mezitím si připravíme jíšku: máslo rozpustíme, přidáme mouku a krátce ji na másle osmažíme. Necháme ji vychladnout a až pak ji smícháme asi s 100 ml studené vody a rozmícháme dohladka. Krok 4: Až budou kroupy v polévce měkké, vlijeme jíšku do polévky a řádně promícháme. Krok 5: Vaříme ještě minimálně 15 minut. Krok 6: Nakonec přidáme majoránku a utřený česnek a odstavíme z ohně. Krok 7: Vyjmeme z polévky libeček a bobkový list. Krok 8: Dochutíme podle chuti solí.

TIP: Hlíva ústřičná v naší kuchyni

Zveřejněno 11. 2. 2012

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kroupová polévka s hlívou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mGyE

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kroupová polévka s hlívou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mGyE

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (22)

:-)<3:yes::yes: hned bych si dala :-K

Chuťově výborné...

Jirka65: děkuji:-K

Jednoduchá a chuťově skvělá polévka.

planeta: ano;-)

ta hlíva se vaří s těmi kroupami dokuď nejsou měkké?:-)

Pajaja:pak podej hlaseni:-K

Ivi, krásná polévečka, hned dnes koupím hlívu a u nás bude ve středu. . . :-p:-K:yes:+

Ivulinko,dala bych si i tuto určitě vynikající polévečku:-p+19:yes:

Ivulinko, polívečka musí být moc dobrá:-p...+1:yes:

:-p;-):yes:+

Super:-p;-):yes:

Udělám ted hlivovou, mám ji v plánu také, mám dnes také hlívu zde v rizotu,ale polévečka je moje, jsem i s Bubinkou polévkové kuchařinky a aj Ty, máš vše překrásné a to je prima:-K:-O:-p;-):yes:

Ivulinko, není co řešit, jen dát bod. To víš já a polévka, to je předem jasný a ještě taková když mám hlívu i kroupy ráda, to je chuťová bomba:-p. Dávám 7.bodík:yes:

:-p:-):yes:

Načíst další komentáře (7)

Tématické fráze:
polévky s hlívou, polévka s hlívou, kroupova polevka, kroupová polévka s hlívou ústřičnou, polévka s hlívou a kroupami, kroupová polévka s fazolemi, polévka s hlívou recept, bílá kroupová polévka, recept kroupy s hlivou, kroupové rizoto s hlívou, kroupy s hlívou, dršťková pol. z hlívy, bílá polévka s hlívou, cesnekova kroupova polévka, dobrá hustá polévka s hlívou, česneková polévka s koupy, kroupová mouka, česneková polévka s hlívou recept, recepty polevka s hlivou, kroupovo rýžové rizoto

Suroviny:
cibule, máslo, libeček, paprika sušená sladká, bobkový list, hlíva ústřičná, kmín celý, kroupy, sůl, pepř mletý, česnek, majoránka, máslo, mouka hladká

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu