Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ratatouille s bylinkami

Hodnocení receptu je 4,8 (11×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mraketka

Snadný

Doba přípravy 55 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 40 min

55 min (15 min příprava + 40 min tepelná úprava)

Ratatouille s bylinkami je francouzská klasika, která vás okouzlí svou jednoduchostí a bohatou chutí. Tento pokrm plný čerstvé zeleniny, jako jsou rajčata, lilky, cukety a papriky, se dokonale snoubí s voňavými bylinkami, jako je tymián, rozmarýn nebo bazalka.

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 098 kJ /
501 kcal
Bílkoviny15,55 g
Tuky4,29 g
Vláknina30,29 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 70 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy89,95 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Lilek, cibule, rajčata nakrájíme na kostičky, papriky na proužky, tři stroužky česneku na jemné plátky, cukety na půlcentimetrové kousky (rozkrojit cuketu podél, vzniknou jakoby měsíčky). Krok 2: V hrnci rozpálíme olivový olej, na něm nejprve opečeme lilek, pak papriky, rajčata, cibuli, nakonec česnek a cuketu. Zeleninu zalijeme rajčaty z plechovky, včetně šťávy, osolíme, opepříme. Krok 3: Směs necháme půl hodiny dusit (na konci má být šťáva z rajčat odpařená). Krok 4: Přidáme 2 lžíce studeného olivového oleje, zbylý rozdrcený česnek, tymián a rozmarýn. Podáváme okamžitě s křupavou bagetou.

TIP: Jak připravit ratatouille, francouzskou pochoutku

Zveřejněno 17. 2. 2011

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ratatouille s bylinkami

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/vjK0

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ratatouille s bylinkami

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/vjK0

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (6)

Chystám se na ratatouille...
Hodil jsem očko zde na recepty...
Tento rcp není ideální:-) ale zaplaťpříroda se tu lilek alespoň dělá jako první:yes: což se u většiny dalších rcp neděje, že :-(
(vařím podle https://www.toprecepty.cz/recept/42732-ratatouille...:yes:

:yes::yes::yes::yes::yes:

Receptík krásný a fotky od Elizy jako vždy nemají chybu:yes::yes:

Hned to vypadá lépe,marné foto dělá své.;-):yes:+1 za recept,ale i za foto od Eliz:yes:

:-p;-):yes:

Ratatouille mám moc ráda, dělám poměrně často, takže mi bylo líto receptíku bez obrázku... Tak tady je. :-)

Tématické fráze:
ratatouille recept, ratatuie, polevka ratatouille, ratatouille, ratatouille v konzervě, ratatouille polévka, mail ratatuie.com loc:cz, ratatouille 2, recept na ratatouille, jak se dělá ratatuie, recept ratatouille, jak se dela ratatouille, ratatouille s dýní, polévka ratouile, polévka ratatouille recept, zeleninova smes ratatouille, recept na ratatuie, vepřové ratatuie, mail dusit.com loc:cz, recept-ratatuie recepty

Suroviny:
lilek, cuketa, rajče, paprika čerstvá červená, rajče loupané, česnek, cibule, olej olivový, rozmarýn sušený, pepř mletý, sůl, tymián sušený

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu