Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vločkové sušenky - zdravé mlsání

Hodnocení receptu je 4,8 (13×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

kedlubna kedlubna

Snadný

Doba přípravy 25 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 15 min bez doby odležení

25 min (10 min příprava + 15 min tepelná úprava, bez doby odležení)

I sušenky můžeme připravit ve zdravější verzi. Přidáme do nich opražené ovesné vločky a dochutíme je slunečnicovými semínky a nasekanými ořechy. Sušenky jsou připravené během chvilky.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie12 961 kJ /
3 098 kcal
Bílkoviny62,98 g
Tuky126,25 g
Vláknina27,46 g
Cholesterol 518 mg
Sodík 4,10 g
Sůl1,90 g
Sacharidy413,70 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Na pánvi na sucho opražíme rozsekané vločky, necháme vychladnout. Krok 2: Oříšky, čokoládu, rozinky nakrájíme na menší kousky a smícháme s ostatními přísadami. Vypracujeme těsto, které necháme hodinu odpočinout v lednici. Krok 3: Tvarujeme malé koláčky, ukládáme na pečicí papír a při teplotě 200 °C pečeme cca 10 minut.

TIP: Jak na sušenky z ovesných vloček

Zveřejněno 7. 8. 2008

Poznámka autora kedlubna

Recept je mírně upraven z pořadu Kluci v akci.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Vločkové sušenky - zdravé mlsání

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/OYgL

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Vločkové sušenky - zdravé mlsání

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/OYgL

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (15)

Eva:Taky v tom nevidím zdravé ... používám celozrnou moukou nebo špaldovou a místo hery je lepší máslo máslo !

Zítra vyzkouším, jen také změním za celozrnnou mouku, místo hery floru light, a obyčejný cukr zaměním za hroznový a přidám ještě nějaké sušené ovoce k oříškům. Jinak děkuji za inspiraci.:-):yes:

Klariska:Co je na tomhle zdravého?Hmmm?

Proč probůh ty umělé tuky? S máslem by to bylo jistě lepší a mnohem zdravější. Promiň, ale celkem humus recept:-S

:-K:-K:-K:-K:-K:-K:-*:-((:-!:-)):yes::yes::no::no::no:

Jolano, Mayo, všechna čest, pečete opravdu zdravé mlsání :yes::-K. Většina ostatních receptů jsou jen obyčejné tučné a sladké sušenky, do kterých je pro lepší pocit přihozena hrst ovesných vloček.
Jeden pěkný recept jsem tu ale našla http://www.toprecepty.cz/recept/8173-velmi-zdrave-... ;-).

Výborné, dělali jsme o víkendu a dneska musím péct znovu, zase trochu obměním přísady, ale jinak dávám bodík.

www.toprecepty.czzrovna se odpočívá těsto na hodinku a v chladu...zkouším poprvé. Trochu jsem obměnila suroviny, aby se to dalo považovat doopravdy za zdravé. Místo mouky bílé celozrnou, kvalitní čoládu se 75% kakaa, nasekané vlašáky, větší podíl celozrných oves. vloček,místo hery jsem použila panenský oliv. olej, místo cukru med a fruktózu a...no uvidíme, co to udělá:-)

Já je dělám podobně, jen vyměním mouku za celozrnnou, cukr za hnědý a heru za kvalitní slunečnicový olej ze zdravé výživy. Jsou skvělé a zbaští je i sousedovic děti, co zdravou výživu neznají:-))

Také dělám velmi podobné :) a jsou výborné :) jako vánoční cukroví nebo během roku jako mlsání k čaji nebo na výlet jsou prostě skvělé :) :yes:

A nebo krapet obroku, ať je Pavle do skoku.

BYLO BY TO LEPČÍ PAVLÍNO !!!! A ROVNOU ZEZOBAT ZE ZEMĚ !

No, nejsem si moc jistá, zda bílý cukr, hera a bílá mouka, a vlastně i ostatní přísady jsou zrovna zdravé.
Jediná zdravá přísada jsou asi jen ovesné vločky, a slunečnicové semínka a oříšky. :-O
Nebylo by lepší schroupat ovesné vločky s ořechy a semínky samotné.

urcite zkusim...s vice druhy cokoladky pro pritele a s oriskama pro sebe bodik leti :-D

Dělám podobné a taky přidávám nahrubo nasekané oříšky a jsou u nás oblíbené.

Tématické fráze:
vločkové sušenky, vločkové sušenky, vločkové cukroví, zdravé vánoční cukroví, ovesné vločkove sušenky recept, susenky recept, zdrave cukrovi z ovesnych vlocek, zdravé pečení recepty, zdravé cukroví, zdravé recepty z ovesných vloček, sušenky z ovesných vloček, vlockove vanocni cukrovi, zdravé cukroví recepty, zdravé cukroví recepty, zdravé sušenky z ovesných vloček, vločkové sušenky s kokosem, cookies z ovesných vloček recept, zdravé moučníky, zdravé vánoční cukroví recepty, zdravé moučníky

Suroviny:
vločky ovesné, cukr, tuk hera, mouka hladká, soda jedlá, vejce, sůl, ořechy, rozinky, čokoláda, semínka slunečnicová

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu