Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pikantní bůčková pomazánka

Hodnocení receptu je 5,0 (49×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

1974andrea 1974andrea

Náročný

Doba přípravy 160 min Doba přípravy: 40 min Doba tepelné úpravy: 120 min + doba vychlazení a tuhnutí v chladničce

160 min (40 min příprava + 120 min tepelná úprava, + doba vychlazení a tuhnutí v chladničce)

Máte chuť na opravdu lahodnou a pikantní pomazánku, kterou si namažete na chleba a dáte si k ní pěkně vychlazené pivečko? Pak vám rozhodně doporučuji vyzkoušet tento recept na vychytanou lahůdku. Je to sice trošku kalorická nálož, ale ta božská chuť za to rozhodně stojí.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie15 047 kJ /
3 596 kcal
Bílkoviny150,56 g
Tuky297,48 g
Vláknina13,30 g
Cholesterol 460 mg
Sodík 623 mg
Sůl1,00 g
Sacharidy50,60 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Bůček nakrájíme na drobné kostičky, cibuli na hrubo, česnek posekáme. Krok 2: Vše vložíme do pekáče, okmínujeme, dostatečně osolíme, podlijeme 1/4 l piva a dáme do vyhřáté trouby na 200 °C péct. Během pečení promícháváme a podléváme zbytkem piva. Krok 3: Asi po hodině pečení přidáme pokrájené čerstvé beraní rohy, paprikovou pastu a pečeme ještě další hodinu. Krok 4: Poté maso vyjmeme, vložíme spolu se sterilovanými rohy do mixéru a nahrubo, ne na kaši, rozmixujeme. Krok 5: Nakonec vmícháme sádlo z pekáče. Krok 6: Necháme vychladnout a dáme ztuhnout do lednice. Podáváme na topinkách nebo čerstvém chlebu a se sklenicí vychlazeného piva.

TIP: Tip: Nejlepší pomazánky

Zveřejněno 13. 10. 2011

Poznámka autorky 1974andrea

Díky Topačky za vaše rady. Tohle je výsledek a stojí rozhodně za to.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Pikantní bůčková pomazánka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/kOoJ

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Pikantní bůčková pomazánka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/kOoJ

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (45)

Luxusní

Petrct:Je pravda, že je to takové chlapské jídlo a kdyžtak ženským neříkejte, z čeho to je :-D Díky za vyzkoušení a za zprávu;-)

taky jsem si to po puštění sliny udělal , a je to fakt skvělé vzal jsem to ochutnat do práce chlapům a všem to moc chutnalo :) akorát jsem toho mněl málo.
:-p

sindel.b:Díky:-K, tak se těším na zprávu;-)

1974andrea:dík za rychlou odpověď,vyzkouším, protože bůčku máme vždycky z domácí zabíjačky dost. Už jsem dělala z Topreceptů Játrovou paštiku, velmi dobrá,tak teď mě zaujal tvůj recept na bůčkovou,protože je právě s tou paprikou. Až vyzkouším, dám vědět. Hezký den. Blanka

sindel.b:Blaženko, zavařovat a uskladňovat jsem ji nezkoušela, byla hned pryč;-). Ale možná, že by to šlo. V lednici ale vydrží. Tu paprikovou pastu mají skoro všude u sterilovaných paprik, zkus Kaufland, Albert. Tady je vyfocená u tohoto receptu http://www.toprecepty.cz/recept/26288-zeleny-salat...

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, zda je tahle pomazánka k okamžité spotřebě, nebo se dá zavařit? Dá se nějak nahradit papriková pasta,ani jsem to nikdy neviděla. Můžeš poradit?:-)

Renča:Renčo díky:-K a určitě vyzkoušej, je to velká dobrota;-)

vypadá to výborně a určitě i tak chutná

:-p:yes::yes::-K

:-p+26:yes:Tak tohle bude zaručeně príma pochoutka:-pa na čerstvém pečivu:-Ojůůůj:-*:yes:

Strašně moooooc vám všem díky:-K:-8, je vidět, co Češi milujou:-D:-)):-D

zizala:Já taky hřeším jednou za uherák;-):-D

No, udělala jsi mi chutě, ale na bůček si je musím nechat zajít:-(

Jistě chuťovka:yes:+:-p:-p

No to vypadá přímo famózně:-p:yes:+

už od pohledu to vypadá na náramnou dobrotu:-p;-):yes:
pikantní jídélka máme rádi:-p:yes:

:-K:yes:

Věrka R. 13. 10. 2011 14:14
Tahle pomazánka je určitě moc dobrá.

To je určitě výborná pomazánka:-p:-*:yes:...+1 Uloženo:-D

suslajda:Díky:-8, já zakousla krajíc hned k snídani a už se těším na večeři:-D:-))

:-pAndi to je nádhera hned bych popadla krajíc a zakousla se:-*pikantní věci můžu+1:yes::yes:

Nádhera ;-), sliny se sbíhají :-p:-p +:yes:

Radím a nedám pochvalu, takže:yes::-p, vyzkouším a ukládám:yes:

1974andrea:takže klasika papričky??

1974andrea:díky:-K

varilamyskakasicku:jojo, jsou na 4. fotce, někdo jim říká kozí někdo beranní rohy

Jsou přece na obrázku-takové-dlouhé-tenké papričky:-D:yes:

1974andrea: Andrejko, jak vypadají ty beranní rohy, jsem sice beranka, ale nevím, co to je?? díky:-K

:yes::yes::yes::yes::yes::yes::-K

Moc vám všem děkuji:-K, já to ujídala, už když se to peklo. Jak cítím bůček, tak se neznám:-D:-)). A to se jinak stravuji celkem zdravě;-):-))

:-K:-K:yes::yes::-p

voní mi to až z počítače přes obrazovku, musí to být luxusní, v sobotu odzkouším. :yes:

Vše již bylo řečeno. :yes: +11

Tak já můžu toliko polykat :-O:-S;-):-p:yes:

:yes::yes::yes:+9

Pomazánka vypadá (i recept nejen fotky) luxusně :yes::-K. Já dnes snídala ovoce a rýžové polystereny :-D.

:yes::yes::-O Nádhera! +

Teda Anrejko to se ti povedlo:-p:-p:-pjsi opravdu šikovná;-):yes:+1

Děkuji děvčata:-K:-8. A kdo by nechtěl pálivé, může použít kombinaci čerstvých a sterilovaných kapií;-)

Nádhera, Andrejka!:yes:

Eliza:Ahoj, tys mě právě nakopla s tím bůčkem;-), měla jsem ho v mrazáku a pořád přemýšlela, co s ním. A pak jsem otrhala rohy ve skleníku, tak jsem zrealizovala tohle:-))

Moc hezké, až sníme rillettes, přichystám se na tuhle změnu...:-p:yes:

Hmm, tak to vypadá ohromně jedle:yes::yes::yes:

:-p:-p znám a dělávám, je superová!!:yes:

Tématické fráze:
bůčková pomazánka, bučkova pomazánka recept, domaci buckova pomazanka, domácí bůčková pomazánka recept, výborná bučková pomazánka, recepty buckova pomazanka, recept bůčková pomazánka, bůčková pomazánka na topinky, bůčková pomazánka recepty, recept na buckovou pomazanku, pomazánka na topinky z bůčku, pomazánky bučkova, domaci bučkova paštika, pomazánka bůčková, co bude dnes k veceri buckova pomazanka, bůčková paštika recept, pikantní pomazánka, bučkova paštika recepty, bůčková pochoutka, pikantní papriková pomazánka

Suroviny:
bůček, beraní pálivé rohy, beraní rohy sterilované, pomazánka papriková, cibule, česnek, pivo černé, kmín celý, sůl

Přidat fotografie receptu