Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Perník s jablky

Hodnocení receptu je 4,6 (13×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

cathleen cathleen

Snadný

Pokud máte málo času, ale děti mají chuť na něco sladkého, zaměstnejte vaši domácí pekárnu. Jablečný perník zvládne levou zadní a vy mezitím stihnete připravit nedělní oběd. Je tak dobrý, že na pondělní svačinu možná nezbyde.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie12 334 kJ /
2 948 kcal
Bílkoviny65,04 g
Tuky67,00 g
Vláknina24,30 g
Cholesterol 273 mg
Sodík 3,52 g
Sůl0,44 g
Sacharidy509,02 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Suroviny dáme do pekárny v uvedeném pořadí a zapneme program Koláč, či jiný, určený k pečení moučníku s kypřicím práškem do pečiva. Krok 2: Během pečení kontrolujeme špejlí, jestli už je perník hotový, abychom ho nevysušili nebo nepřipálili.

TIP: Jakou mouku do litého perníku

Zveřejněno 20. 6. 2009

Poznámka autorky cathleen

Jablka mám doma vlastně pořád, zavařuju si je strouhaná na nudličky.http://www.toprecepty.cz/recept/5163-jablka-jako-p...

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Perník s jablky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/k5Wv

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Perník s jablky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/k5Wv

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (12)

Mám tři neteře, které jsou pěkně zmlsané, když jsem udělala tento perník, tak nezbyl ani do druhého dne :) Byl výborný, vláčný a krásně vyběhl i v troubě :) Dávám určitě paleček nahoru :) :yes:

právě peču,vůně po celém baráku,to bude mňamka:-D:yes::yes::yes:;-)

Perník byl :-) vynikající, krásně to tu vonělo. Posílám bodík a fotečku.:yes:

Recept me zaujal a prave jsem ho dopekla-krasne voni tak verim,ze az vychladnetak nam bude chutnat.Davam bodik :yes:

Ano, jak je psáno v receptu. Jablíčka jsou dost těžká, tak asi proto. Už jsem ho dělala mockrát a vždy byl:yes::-)

:yes:+

Dobrý večer, patrí tam celý prášok do perníka a k tomu ešte lyžička prášku alebo jedlej sódy? Ďakujem.

Jablka vždy moučník pěkně zvláční:yes:

Hmmm, tak perník s jablky jsem ještě nepekla. Určitě vyzkouším :-!:yes:

Taky perník s jablky peču v troubě (promazávám džemem a polévám čoko polevou) a je to veliká mňamka která vždy hned zmizí;-).Boďka č.2 je tudíž jistá:-)

já jablečný perník dělávám také , ale peču ho v troubě a je moc dobrý a vláčný dávam bodík:yes::yes::-)

:-O

Tématické fráze:
perník jablkový hrnkový, jablecny pernik, perník z jablek, jablečný perník hrnkový, jablkovy pernik, jablečný perník recept, perník s jablkem, perník z domácí pekárny, domácí perník na plech s jablky, rychlý pernik s jablky, pekárna na jablka, rychlý jablkový perník, vláčný perník s jablkem, pernik s jablkama, recept na jablkový perník, hrnkový jablečný perník, hrníčkový jablkový perník, rychlý perník s jablkem, perník z pekárny, perník v domácí pekárně

Suroviny:
mléko, šťáva citronová, vejce, jablko, olej, cukr, skořice, kakao, mouka hladká, mouka polohrubá, prášek do perníku, soda jedlá

Přidat fotografie receptu