Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Nakládané ředkvičky

Hodnocení receptu je 5,0 (31×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Iness Iness

Snadný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 5 min

35 min (30 min příprava + 5 min tepelná úprava)

Bohatou úrodu ředkviček lze jednoduše naložit a zachovat tak jejich vitamíny a čerstvost. Jsou krásně křupavé a chutnají sladkokysele. Když je přidáte k listům hlávkového či ledového salátu, vytvoříte svěží přílohu k letním specialitám z grilu.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 205 kJ /
288 kcal
Bílkoviny2,40 g
Tuky0,14 g
Vláknina6,40 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 3,22 g
Sůl8,00 g
Sacharidy68,00 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nálev připravíme smícháním vody, octa, cukru, soli a pepře. Necháme krátce přejít varem, odstavíme a dáme vychladit. Kdo má rád výraznější chuť, přidá do nálevu 2 bobkové listy a špetku tymiánu. Krok 2: Do čistých sklenic naskládáme dobře omyté a na půlky či čtvrtky nakrájené ředkvičky, které prokládáme oloupaným česnekem nakrájeným na tenké plátky. Krok 3: Zeleninu zalijeme vychladlým nálevem. Hrdla sklenic dobře očistíme, zavíčkujeme čistými víčky a dáme do lednice. Krok 4: Konzumujeme po 3-30 dnech. Čím déle jsou odleželé, tím jsou lepší. Skladujeme v lednici.

TIP: Nejlepší recepty z ředkviček. Osvědčené pomazánky a saláty z jarní kořenové zeleniny

Zveřejněno 6. 6. 2012

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Nakládané ředkvičky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/rBXk

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Nakládané ředkvičky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/rBXk

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (48)

dokonalé, pikantní - za mě lepší, než nakládané okurky. Dělala jsem už před rokem - na ochutnání. Letos už v plné palbě, postupně, jak dozrávají - ale už dělám sobecky do malých skleniček - jako dárky na vyžebrání přátel. Doporučuji :yes:. Dovolila jsem si přidat fotečku

Nazdar lidi , tak už se na tom pracuje , uvidíme , pak napíšu ...:-O:-O

Byl jsem myle překvapen.kdybych měl deset pa<3lcu zvedl bych je všechny.Mám rád jednoduché recepty:yes:

Je to úplně super pochoutka! Našla jsem v lednici svazek zapomenutých ředkviček, naštěstí byly s natí, takže nezvadly a padnul mi do oka tenhle recept. Zalila jsem je bzeneckým nálevem, co mi zbyl z léta od okurek. Ředkvičky jsou krásně nasáklé nálevem, ale přitom křupavé. Určitě by to dobře fungovalo i s bílou nebo černou ředkví. <3

Není 5 česneků na 10 ředkviček trochu moc? Je v chuti cítit něco víc než česnek? Tonda

Světlana 4. 6. 2015 09:00
Já jsem řekvičky zalila horkým lákem,zavíčkovala.Obrátila dnem zhůru a vydrželi dlouho

Opět nakoupené v akci, opět naložené,opět zásoba v lednici a opět vynikající chuťovka. :-)):-p:-p Opravdu jsou moc dobré.:-)):-)):-)):-))

Tak jsem po 3 dnech ochutnala a je to opravdu chuťovka:-p.Jen bych nálev víc osladila a vidím,že podle komentářů nejsem sama.Asi do každé skleničky přidám trochu cukru.Výborný nápad,jak zužitkovat nadúrodu ředkviček.:-)

Ředkvičky jsou naložené a už se těším,že za 3 dny ochutnám.Moc jsem na to zvědavá.;-)

10 ředkviček na 1 litr vody se mi zdá hodně nálevu, já bych zkusila raději jen 2 skleničky ,ale nevím ten poměr.:-8

Ted jsem zkusila uvidím jak budou chutnat:-K:-?

tak to musím letos udělat:yes::yes::yes:jinak máš ode mě sz;-)

Manka47:To jsem moc ráda, že tak chutnají;-).

Již po několikáté nakládám takto řrdkvičky. Vždy jak mají v Albertu akci /za 4,90/, tak nakoupím a naložím, a mám stále v lednici zásobu a jen si pěkně pochutnávám.:-p:-)):-)) Jsou vynikající.:-p:-)):-))

Ředkvičky jsou výborné,jen jsem nálev taky trošku přisladila.:-p:-p:-))

Naložené ředkvičky jsou dobré, ale ve výsledku jsem musela do každé lahvičky přidat lžíci cukru a lžičku soli - na moji chuť to bylo kyselé, neslané a ostré. Ale po několika dnech po úpravě už v pohodě, takže zařazuji do repertoáru (s tou úpravou).Děkuji za nápad.:-)

mimosa:Jižní Čechy?;-):-p

mimosa:
super:yes:, jsem ráda, že chutnají:-)).

Tak jsem je načala.Maj tedy grády,díky česneku.Určitě budu opakovat.Jednu sklínku musím před bratren schovat na dovču.:-*:yes:

Iness:jojo jak píšeš, málo komu se chce číst dlouhé články...;-):-)):-)):-))

Ano min. za tři dny :-D. Vydrž prťka vydrž :-D.

Iness: Vyfotila jsem to včas, v tuhle chvíli už to získalo barvu jahodového kompotu...;-):-)). Ale moc se těším na ochutnání...po třech dnech, říkáš?

Míra:

Na co odkaz na další stránku, když si to prostě a jednoduše můžou přečíst tady? Málokomu se to chce hledat a číst dlouhé články...

Iness: výborný recept,nic jsem neubíral ani nepřidával .Nechal jsem ho podle vás .podával jsem ho jako přílohu k francouzým bramborám.děkuji moc dobré a jednoduché:yes:

zizala:
stačilo přidat odkaz;-);-)

Míra: Já jsem za tu poznámku ráda, ráda si rozšiřuju obzory a dozvídám se nové věci :-)

Zajímavý recept, ale proč ta poznámka:-?

Eliza:
Eli děkuji za fotečky a doufám, že bude chutnat, pak dej vědět;-).

mimosa:
Na barvě tolik nezáleží, hlavně aby chutnalo:-p;-).

mimosa:Pavli a nenalila jsi to tam teplé, že se to zabarvilo?

Tak jsem dnes také naložila dvě sklenice...:yes: Bod prozatím nepošlu, až podle ochutnání. Zatím jen obrázky, ale určitě se ozvu.:-)

Ahojte holky, toho česneku má být opravdu tolik, ale já jsem ho dala také míň;-). Tak ho snížím v receptu na polovinu:-).

Mimosa:
ta barva se změnila asi použitím bobkového listu. Mě nálev zůstal světlý, jen u ředkviček i česneku od druhého dne zrůžoví dužina.

:-O Tak to by mě nenapadlo, ředkvičky nakyselo. . . Ani si tu chuť nedokážu představit. Ale možná bych byla překvapená :yes::-)

Tak hotovo.Ředkviček jsem měla asi 35,2 hlavičky česneku a nálev dvojnásobný,a hodně mi ho zbylo.Voda se mi obarvila,ale na chuti to určitě neubere,tak jsem zvědavá.
Dovolím si přidat foto

mimosa: No vidíš:yes:, podle obrázku to tak určitě není, je tam jen několik plátků česneku. Počkáme na Inku, co napíše ;-)

Tak to jdu zkusit,jen není na 10 ředkviček/20 půlek/ 10 stroužků moc?

:-O:-O tak to koukám udiji odík;-)

Hmm, to je nápad :yes:+

Moc zajímavý a lákavý receptík:-p+:yes::-K

tak že se dají ředkvičky naložit, to vidím poprvé:-O a moooc se mi to líbí;-):-):yes::yes:

:yes::-Otaky jsem viděla jen se sterilací..toto nemá chybu:-K:-K:-K

:-O:yes::-K vyzkouším;-)

Já dnes vyzvedla asi tak 50 ks - ale nebylo to na nakládání:-O, umyla jsem je bylo to:-p - bez nakládání:-D, recept si uložím a uvidíme příště, zda vypěstuji více a udělám tudle dobrůtku:-D

zajímavý rcp, vyzkouším+ bodík:yes::yes::-)

zizala:
No právě....ta barva:-) a především se téměř všechny vitamíny vyvaří, proto je jen nakládám, když mám přebytek...

Lenullka:
Jde to přirovnat k nakládaným okurkám s příchutí česneku. Ředkvička sama o sobě nemá moc výraznou chuť. Zkus si naložit jen jednu malu skleničku a uvidíš;-).

zní to fakt dobře, ale jak to chutná, jde to k necemu přirovnat:-?

Já jsem je taky nakládala, ale sterilovala a ony, potvory, ztratily barvu. Tohle je dobrý nápad, ukládám :yes:

Načíst další komentáře (2)

Tématické fráze:
ředkvičky, ředkvičky recepty, naložené ředkvičky, nakládání ředkviček, recepty z ředkviček, redkvicky recept, ředkvičky v nalevu, ředkvička, nakládaná ředkev, co z ředkviček, ředkvičky s česnekem, recepty ředkvičky, ředkvička recept, jak naložit ředkvičky, co obsahuje ředkvička, recept na ředkvičky, recepty na redkvicky, recepty z ředkvičky, nakládaná ředkev recept, recept redkvicky

Suroviny:
ředkvičky, česnek, pepř černý, ocet, voda, sůl, cukr, bobkový list, tymián

Přidat fotografie receptu