Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Krevety po sečuánsku

Hodnocení receptu je 5,0 (27×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

rebeka rebeka

Středně náročný

Doba přípravy 60 min Doba tepelné úpravy: 60 min

60 min (60 min tepelná úprava)

Suroviny

Porce: 1 - 2

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 186 kJ /
283 kcal
Bílkoviny42,91 g
Tuky7,44 g
Vláknina1,98 g
Cholesterol 295 mg
Sodík 3,68 g
Sůl8,80 g
Sacharidy10,58 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Krevetkám (rozmraženým a osušeným) uřízneme ocásky, pokud seženeme čerstvé, tím lépe, solamyl rozmícháme s vodou, lehce osolíme, krevetky pomažeme solamylovou omáčkou a necháme v chladu minimálně hodinu marinovat. Krok 2: Ve woku rozpálíme cca 3 lžíce rostlinného oleje a krevety minutu smažíme z obou stran. Ne déle, poněvadž bychom z nich měli gumu, neboli pryž. A to nechceme. Osmažené krevety odložíme na papírovou utěrku, abychom se zbavili přebytečného tuku. Pokud nám v pánvi zbylo hodně oleje, vylijeme ho. Krok 3: Cibulku, chilli papričku (feferonku), česnek a zázvor nasekáme na co nejjemněji. Vhodíme do pánve, přidáme všechny ostatní ingredience určené na omáčku, krátce provaříme, přidáme osmažené krevety a vše asi minutu prohřejeme. Krok 4: Podáváme s opečenou bagetou, dozdobíme nasekanými lístky koriandru. Ten jsem nesehnala, takže jsem dala plocholistou petržel.

Zveřejněno 28. 2. 2013

Poznámka autorky rebeka

Zdroj. Pokrmy z woku a pánve. Mírně upraveno.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Krevety po sečuánsku

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/oJwB

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Krevety po sečuánsku

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/oJwB

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (34)

Máme rádi sečuánskou kuchyni, takže jsou krevety jako oheň. Výborné večer zobat k vínu.:-K:yes:
Perfektní!

Nepředvařené krevety (mražené), různé druhy i velikosti lze sehnat u Větnamců, stačí se jen dotázat :-) a nebo si udělat výlet do Sapy (té pražské)... Doporučuji :-)

Krása velikánská:-K to bude ukrutánské dobrotisko :yes::yes::-p

:-p:-p:-p;-):yes:

:-p krásný recept i fotka;-):-K

:yes::-O:-K:-K:-K

Otokar Sejka 1. 3. 2013 00:54
Porada:
Tak drahý byl a pořádně. Je těžko popsat, jak to koření vypadá. Na první pohled nic moc. Je jiné jenom zblízka. Pak v kuchyni se to cítí.
Je jasné, že název je podle oblasti, tak jak jídla.

Otokar Sejka - omlouvám se, dříve jsem to nestihl.Předpokládám, že to bude od tzv.sečuánského pepře, ale ten roste ve východní Asii(Japonsko,Korea, Čína),používá se též do koření 5ti vůní, badyán,hřebíček,skořice s.pepř a fenykl.Sečuánská kuchyně se nazývá podle oblasti,rozhodně ne podle pepře. Zajímalo by mne, co jste si nechal dovézt z Číny pod pojmem sečuánské koření.
Jinak seč.pepř až tak drahý není. Děkuji ;-)

Krevety můžu od rána do noci, krásné foto :-K

Krásný receptík:-p:yes: láká k vyzkoušení a foto je nádherné;-):yes:

Jste s 1974andrejkou krevetové královny "Topek". Za tento, i za všechny ostatní, rcp velký dík, jak se říká :"sánka dole":yes::yes::yes::-K:-K:-K

To bych si dala z fleku; -):-p:-p:-p:yes:

Otokar Sejka 28. 2. 2013 16:57
Jitkas:
Nesouhlasím s Váma na 100 %.
Stálo mne hodně námahy a času získat skutečné sečuánské koření až z Číny a jeho chuť ani zdaleka není taková, jak Vy píšete.
Ale se nic neděje, přece vaříme "à la Čína po česku"!

Otokar Sejka : nejsem sice p. Porada, ale vzhledem k tomu, že jsem to nejen dělala, ale také jedla, dovolím si odpovědět: pálivé je to díky chilli papričce;-), zázvoru i česneku;-)

Otokar Sejka : V tom asi jedou ty feferonky. :-)
www.salviaparadise.cz/pepr-secuansky-60g-p-621.html?cPath=90

Otokar Sejka 28. 2. 2013 16:47
Porada:
A z čeho je to pálivé p. Porada?

Rebi, děláš mi chutě, moc se mi to líbí:-p:-):yes::yes:+

Jitkas: moc děkuji za vyčerpávající info o sečuánské kuchyni;-) jsem o něco vzdělanější, a to se cení:-8:-D;-)

Secuanska kuchyne je kysela -pikantni- stiplava- slana -sladka -mirne nahorkla a aromaticka. To, co pridavaji do pikantnich pokrmu je Secuansky pepr(Zantoxylum alatum), coz neni nic jineho nez prirondni anestestikum, proste pripravi zazivaci trakt na tu ohromnou naloz papricky.Jinak Secuansky pepr neni vubec palivy, ma jemnou chut citronu. Pepr proto, ze tak vypada(cerne kulicky). Takze REBEKA zabodovala a smitec. Pikantne vari proto, ze jsou tam hrozne klimaticke podminky, tak se chudaci musi nejak zahrat. Ty krevetky jsou k zblajznuti(no uz nejsou).

To je moc pěkný receptík o fotce ani nemluvím musím koupit krevetky a vyzkouším:-8musí to být delikatesa:-p:yes::yes:

Porada: děkuji za všechno:-):-K
všem vám moc děkuji:-)

rebeka: keď nezbylo, tak nejdem...:-8

Otokar Sejka - omlouvám se Vám za překlep ve jméně.;-)

Otokar Sejka - to jste pane Sojko na omylu, jídla se nazývají podle způsobu Sečuánské kuchyně, která je asi nejpálivější ze čtyř základních čínských kuchyní a ne podle koření.

Rebeko, máte krásnou fotku.:yes::-O

Na krevety,ani jiné mořské plody si netroufám,zajisté bych to zmastila:-8:-*
Rebi,vypadají báječně:-Ka já bych si určitě moc pochutnala:-p:yes::yes:

rebeka:Rebí, krevety já dost ráda, taťulda je nemusí a Janě taky chutnaj, tak si je párkrát za rok uděláme, ale ne s chilli papričkou. Dávám ti 8.bod:yes:

Otokar Sejka: protože tak se to jmenovalo v té knížce;-)

Otokar Sejka 28. 2. 2013 14:24
A kdepak je sečuánské koření?
Jídlo jste nazvala "po sečuánsku" a tenhle název se používa jenom pro jídla se sečuánským kořením. (Pozn.: není zrovna laciný...)
Proč?
Protože jeho chuť je neopakovatelná a to dělá z něho skutečně něco jinýho než ty jídla "à la Čína po česku"!
Umíte si představit Vepřo, knedlo bez zelí?
Doufám, že ne.
To je to samý!

magdalenka: čakám ťa u najmeněj rok:-S:-D:-D:-D:-D
díky, děvčátka, fakt jsem si pochutnala.. nezbylo nic:-8:-D

Moc pekne, chutovy zazitek..:yes::yes:

Ja na takéto veci odvahu tiež veĺmi nemám...ale mi veľmi chutia, rada si to dávam počas dovolenky pri mori. A teraz už môžem ísť aj bližšie, smer V.M.;-):-D

Když čtu recept a vidím tvoji fotku, tak mne to láká je udělat, já k tomu ještě nedostala odvahu a přitom slyším, jak je to bezva jídlo :-) Ale aspoň za tip dávám + :-):yes::yes::yes:

Ta omáčka musí být pikantní a velice dobrá:-p, hned bych si dala malou svačinku:-*:yes:

Sakra, že já si je neudělala:-S:-D Vypadá to strašně lákavě a bude to ukrutně dobré, pikantní a chuťově dokonalé:-p:yes: Krása:-K

Tématické fráze:
recept krevety, recept na krevety, krevety recept, krevety recepty, recepty na pokrmy z krevet, jak udělat krevety, cina z krevet, krevety cina, čina s krevetami, pokrmy z krevet, tofu po sečuánsku, koření na krevety, krevety na čínský způsob, krevety po cinsku, naložení krevet, jak se dělají krevety, čína krevety, krevety po sechuansku, pokrm z krevet, sapa krevety

Suroviny:
krevety, solamyl, voda, sůl, olej, cibulka, chilli paprika čerstvá, ústřicová omáčka, omáčka sojová, olej sezamový, protlak rajčatový, česnek, zázvor, sherry, voda

Přidat fotografie receptu