Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Houbové ragú s masovými kuličkami

Hodnocení receptu je 4,8 (13×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

JanaDorazinova JanaDorazinova

Náročný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 35 min

35 min (35 min příprava)

Suroviny

Porce: 4 porce

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie5 131 kJ /
1 226 kcal
Bílkoviny94,26 g
Tuky46,79 g
Vláknina38,01 g
Cholesterol 516 mg
Sodík 585 mg
Sůl1,06 g
Sacharidy90,58 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Do masa přidáme vajíčko, hořčici, mouku, sůl, pepř, promícháme a namočenýma rukama vytvoříme kuličky velikosti pinpongového míčku, které restujeme na olivovém oleji a lžíci másla dorůžova. Krok 2: Pak je vyjmeme mimo zdroj tepla. Krok 3: Do výpeku vložíme houby, které osolíme, okmínujeme, opečené kuličky, utřený česnek a zalijeme vodou. Necháme na mírném ohni cca 10-15 minut probublávat. Krok 4: Pak přidáme brambory nakrájené na větší kousky, půl nakrájené cibule, celý pórek nakrájený na kolečka a dál vaříme cca 10 minut. Krok 5: Nakonec přidáme zelenou petržel a 1 dcl smetany a prohřejeme. Podáváme s chlebem.

Zveřejněno 16. 6. 2013

Poznámka autorky JanaDorazinova

Zdroj-Jiří Babica včerejší pořad.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Houbové ragú s masovými kuličkami

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/rqDB

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Houbové ragú s masovými kuličkami

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/rqDB

Marie

Tématické fráze:
houbové ragú se smetanou, houbové ragú, houbove ragu babica, zeleninové ragú s masovými kuličkami, houbová omáčka s masovými kuličkami, babica houbové ragů, recept na houbové ragů, masové kuličky-ragu, smetanove houbove ragu, houbové ragu recept, jak uvařit houbové ragů, houbové ragú ze zmrazených hub, vegan ragu, houbove ragu z lesnich hub, ragú s houbama, houbove smetanove ragu, houbové recepty babica, ragu s mletymi kuličkami, houbové ragú se smetanou podle babici, masove kulicky na houbach

Suroviny:
maso vepřové mleté, vejce, sůl, pepř, hořčice, cibule, mouka hladká, houby mražené, pórek, máslo, olej olivový, kmín drcený, česnek, petrželka zelená, brambory, smetana na vaření, cibule

Přidat fotografie receptu