Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dvoubarevná dýňová bábovka

Hodnocení receptu je 4,6 (5×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Beetty

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 45 min

60 min (15 min příprava + 45 min tepelná úprava)

Tradiční mramorovaná bábovka má díky přidané dýni krásnou barvu a je úžasně vláčná. Výhodou je, že se dýně přidává do těsta čerstvě nastrouhaná, takže se nemusíme zdržovat přípravou dýňového pyré. Oblíbená bábovka v novém kabátku vám jistě bude chutnat.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie16 092 kJ /
3 846 kcal
Bílkoviny58,79 g
Tuky226,18 g
Vláknina16,50 g
Cholesterol 777 mg
Sodík 307 mg
Sůl0,63 g
Sacharidy386,10 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Bábovkovou formu vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Troubu předehřejeme na 180 °C. Krok 2: Dýni omyjeme, oloupeme a nastrouháme na hrubém struhadle. Celá vejce ušleháme spolu s moučkovým a vanilkovým cukrem do pěny a přidáme olej nebo rozpuštěné máslo. Přisypeme prosátou mouku s kypřicím práškem, nastrouhanou dýni a společně dobře promícháme. Krok 3: Třetinu těsta odlijeme do čisté misky a obarvíme kakaem. Těsta střídavě lijeme do připravené formy, abychom docílili hezkého mramorování. Krok 4: Vložíme do trouby a pečeme při 180 °C asi 45 minut. Krok 5: Upečenou bábovku necháme před vyklopením z formy 5-10 minut odpočinout a teprve poté vyklopíme. Po vychladnutí pocukrujeme moučkovým cukrem.

TIP: Jak vyklopit bábovku z formy?

Zveřejněno 6. 2. 2013

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dvoubarevná dýňová bábovka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/BEY2

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dvoubarevná dýňová bábovka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/BEY2

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (8)

:-)<3:yes::yes:pěkná bábovička, s dýní je výborná :-K

Moc dobrá, dělala jsem včera (bez kakaa) a byla opravdu barevně "sluníčková", vláčná... prostě dnes jdu péct repete a vzít rodičům na ochutnání! Protože ta první zmizela. :-8

xjanax: moc děkuji, také nám chutná:-))

a přidala jsem bodík

Dneska jsem prubla a povedla se. Recept chválím, vláčná dobrá..:-K

tkufova:Tak to moc a moc děkuji za pochvalu, jo jo tuto dýni znám, je krásně žlutá, to musela být bábovka jako "sluníčko"....
:-)

Bábovka je suprovní. Já ji dnes pekla a protože jsem musela sklidit hokaido dyni šedou, tak jsem ji upekla z ní a dala jsem dýně jednou tolik tedy 600gr. Dále jsem zjistila, že mám jen dva vajíčka, tak je bábovka o jedno vejce chudší, ale protože dýně je žlutá je i bábovka krásně žlutá. Také jsem si zjednodušila recept a všechno jsem dala do jedné mísy a zamíchala metličkovým mixérem.:-p

Ale jdi!! Vypadá dobře!! Já už taky skládala mozajku z bábovky, aby držela pokupě!:-D:yes:

Tématické fráze:
dýňová bábovka, bábovka z dýně hokaido, dýňová bábovka recept, bábovka z hokaido, dýňová bábovka s tvarohem, bábovka z dyně, hokaido babovka, dýňová bábovka hrníčková, hrníčková dýňová bábovka, dýně hokaido bábovka, dýnova tvarohová bábovka, bábovka hokaido, vlacna dynova bábovka, recept na dýňovou babovku, dýňová bábovka hokaido, bábovka z dýně hokkaido, babovka s dyne hokaido, hokajdo babovka, babovka dynova, babovka hrnickova z hokkaido

Suroviny:
dýně, cukr moučkový, olej, mouka polohrubá, vejce, cukr vanilkový, kypřící prášek, kakao, tuk, mouka hrubá, cukr moučkový

Přidat fotografie receptu