Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Bramborová bábovka

Hodnocení receptu je 4,8 (13×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Jancza

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie11 045 kJ /
2 640 kcal
Bílkoviny56,04 g
Tuky103,43 g
Vláknina13,00 g
Cholesterol 777 mg
Sodík 594 mg
Sůl1,98 g
Sacharidy364,70 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Brambory uvaříme ve slupce a vychladlé nastrouháme. Krok 2: Přidáme ostatní suroviny a nakonec sníh z bílků. Krok 3: Pečeme v mírněji vyhřáté troubě (asi na 160°C) cca 45 minut.

Dávka odpovídá formě na srnčí hřbet nebo menší bábovce.

TIP: Jak vyklopit bábovku, které se nechce z formy?

Zveřejněno 22. 3. 2010

Poznámka autorky Jancza

Recept je z mé oblíbené kuchařky "Kuchyně našich babiček", nakl. dona

Fotečku dodám příště, ještě nejsem zvyklá vařit a péct s foťákem v ruce a nestihla jsem vyfotit :-).

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Bramborová bábovka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/w0xz

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Bramborová bábovka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/w0xz

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (20)

Právě sem ji dala do trouby upéct.tak sem zvědavá.:yes:

Je skvělá, náš mladej miluje "babiččinu" bábovku a tahle jediná se jí podobá... jinou už nepečeme...

:yes: Skvělá bábovka :-p. 3 roky jsem sbírala odvahu ji vyzkoušet, zbytečně jsem se bála. Příště přidám i ty oříšky ;-):-K Můžu jen doporučit :-p:-p:-K

Jirholu, moc díky za krásnou fotečku :-K. Já se k téhle bábovce nemůžu teď nějak dostat, pořád je co zkoušet a zapomínám na staré dobré recepty :-8.

Bábovku jsem dnes dělala, je opravdu moc dobrá :-K:yes:
Přikládám foto ;-)

Bábovka byla úžasná, pekli jsme ji s dětmi na kroužku. Taky jsem nestihla vyfotit, zmizela mi před očima :-)):-K

Irisko, díky za bodík. Dobré to je, teda nám to chutná :-). Asi použiju letos tohle těsto na beránka, ať je změna ;-)

Tak to může být hodně dobré. Pekla jsem rohlíčky s ořechy z kynutého těsta s brambory. Ale tohle je jednodušší. Už mám v oblíbených a určitě upeču. Dávám bodík :yes:

a ještě jsem zapomněla :-8... děkuju všem za přidané bodíky :-K

výbušná: aha, tak tím se to vysvětluje :-)):-))... já už se bála, že pořád ještě spím a nebo si sedím na vedení :-8

cathleen: koukala jsem na tvůj recept a moc se mi líbí ;-) Při přidávání bábovky jsem prohlídla jen kategorii "moučníky" kvůli případnému opakování receptu, pekárna mě nenapadla, protože ji nemám ;-(... Zkusím tvůj chlebíček i bez pekárny a pak podám hlášení ;-)

jancza...:-D nie nie...tebe nic...akurat k tvojej babovke priradil niekto ako podobny recept bramboracku polievku, nastastie to uz niekto z moderatorov odstranil....tvoj recept je skvely....:yes: a ta bramboracka tiez...ale okrem zemiakov nemali vskutku nic spolocne.

pipre: taky dělám i plněné koláčky, ty jsou ale z kynutého bramborového těsta, ještě jsem nekoukala, jestli tu jsou, když nenajdu, taky je přidám ;-)

výbušná: asi nerozumím, co mi chceš říct :-O:-?

jahoda: já můžu brambory na všechny způsoby a s máslem a kefírem dobroučké nové brambůrky... úplně jsi mě navnadila :-p ... jenže teď jsem koupila prý nové brambory a stály za p.. :-S

Načíst další komentáře (5)

Tématické fráze:
bramborová bábovka, bramborová bábovka z vařených brambor, bramborová bábovka recept, bábovka z brambor, bábovka z vařených brambor, bábovka z bramborového těsta, bramborová bábovka - recepty, recept bramborová bábovka, bábovka s brambory, babovka bramborova, recept na bramborovou bábovku, bábovka s bramborem, bramborovababovka, babovka s brambor, sýrová bábovka, bramborové bábovky, bábovka s bramborou, braborová bábovka, bábovka s bramborového těsta, moučníky našich babiček

Suroviny:
brambory, vejce, mouka hrubá, prášek do pečiva, tuk, cukr, cukr vanilkový, šťáva citronová, rozinky

Přidat fotografie receptu