Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čočkové burgery (Scott Jurek) - vegan

Hodnocení receptu je 5,0 (16×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Amy.Stoker7

Náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie9 564 kJ /
2 286 kcal
Bílkoviny67,25 g
Tuky40,82 g
Vláknina27,68 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 6,41 g
Sůl13,40 g
Sacharidy399,67 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Do menšího hrnce dáme čočku, vodu, petržel, natřený jeden stroužek česneku a 1/4 šálku cibule a přivedeme k varu. Snížíme plamen a vaříme zčásti přiklopené, dokud čočka nezměkne a voda se nevyvaří. Krok 2: Zatímco se čočka vaří, smícháme v míse namleté ořechy, strouhanku a lněné semínko. Přidáme lahůdkové droždí, sůl, pepř, mletou papriku a dobře promícháme. Krok 3: Zbylou cibuli, česnek, houby a zeleninu osmahneme na oleji (cca 8-10min) a poté odstavíme ze sporáku. Krok 4: Do měkké čočky přidáme ocet a hořčici a šťouchadlem na brambory nebo vařečkou rozmačkáme na hustou kaši. Krok 5: Ve velké míse smícháme čočku, s osmahnutou zeleninou a suchou směsí se strouhankou. Podle chuti lze případně přimíchat 1 lžičku koření Čubrica, Zlaté nebo Adžika. Necháme uležet v lednici cca 15-30 minut, klidně i přes noc. Krok 6: Mokrýma rukama uplácáme kuličky, které smažíme na troše oleje nebo grilujeme na lávovém kameni.

Zveřejněno 2. 9. 2014

Poznámka autora Amy.Stoker7

Tento recept je z knihy Jez a běhej od ultramaratonce Scotta Jureka, který díky veganské stravě vítězí v běhu na dloooouhé tratě :-)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Čočkové burgery (Scott Jurek) - vegan

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qXqk

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Čočkové burgery (Scott Jurek) - vegan

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qXqk

Marie

Komentáře (2)

I mě se tento recept zamlouvá;-):-p:yes:

Vegani nejsme ale určitě vyzkouším.

Tématické fráze:
čočkový hamburger, čočkové hamburgery, cockove burgry, vegani recepty, čočkové hamburgry, pohankovo čočkové karbanátky, cockove hamburger, veganské burgery, cockove karbanatky vegan, čočkový hamburgr, veganské burgery recept, čočkový hamburger pro vegany, veganske burgry, vegan cockova polevka, vegansky cockovy karbenatky, veganské hamburgry, cockove na hamburgry, cockovy hamburger recept, cockove burgre, čočková pomazánka vegan

Suroviny:
čočka, voda, petrželka kudrnka, pepř, česnek, cibule, ořechy, strouhanka, semínka lněná, žampióny, kapusta, olej olivový, ocet balsamiko, hořčice, droždí lahůdkové, sůl mořská, paprika sušená sladká

Přidat fotografie receptu