Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kuřecí závitky s mrkví a slaninou

Hodnocení receptu je 4,8 (11×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Anna Kocikova Anna Kocikova

Náročný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 50 min

50 min (50 min příprava)

Suroviny

Porce: 3 velké

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 173 kJ /
997 kcal
Bílkoviny170,03 g
Tuky20,21 g
Vláknina15,45 g
Cholesterol 385 mg
Sodík 449 mg
Sůl1,08 g
Sacharidy31,13 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Prsa opláchneme, osušíme a každé rozřízneme do tvaru motýlích křídel. Krok 2: Přes potravinářskou folii rozklepeme na větší plát a po obou stranách mírně osolíme. Krok 3: Na každý plát si odložíme po pěti plátcích anglické slaniny a po třech silnějších mrkvových proužcích. Krok 4: Vnitřní stranu každého plátu potřeme vymačkanou dužinou z pečeného česneku, nebo posypeme sušeným česnekem. Krok 5: Každý plát posypeme petrželkou, poklademe plátky slaniny a proužky mrkve. Zavineme do závitku a zajistíme nití. Krok 6: Cibuli nakrájíme nadrobno, zbytek mrkve na menší kostičky a zbytek slaniny na proužky. Do kastrolu na rozehřátý olej dáme zrůžovět slaninu. Přidáme cibuli a mrkev a restujeme 5minut. Krok 7: Poté přidáme závitky, které necháme ze všech stran prudce zatáhnout. Podlijeme vývarem(vodou)a pod pokličkou dusíme cca 35minut doměkka. Krok 8: Během dušení občas promícháme a podle potřeby podlíváme horkou vodou. Krok 9: Z měkkých závitků odstraníme nitě. Závitky nařežeme na porce a přelité horkou šťávou, kterou jsme podle potřeby dochutili, podáváme s přílohou, která nám vyhovuje.

Pokud chceme šťávu o něco hustější, než je tato přírodní-v malém množství studené vody rozmícháme lžičku solamylu.

Vlijeme do vroucí šťávy a necháme 1minutu provařit. Krok 10: Závitky můžeme připravit i v papiňáku.

Postup je stejný, jen použijeme o 50ml vývaru více. Po podlití uzavřeme hrnec tlakovou poklicí a od doby varu dusíme na nejnižším stupni 15minut. Po ochlazení hrnec otevřeme a dále postupujeme podle výše napsaného postupu.

Zveřejněno 12. 9. 2014

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuřecí závitky s mrkví a slaninou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jV4y

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuřecí závitky s mrkví a slaninou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jV4y

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Komentáře (7)

PaCaOl:Děkuji za komentář i přidané foto:-K:-K
Také jsem měla původně proužky mrkve omotané slaninou,ale když se mi i na druhý pokus nepodařilo do proříznuté kapsy všechno zasunout a slanina se mi vykasávala ven,tak mi"ruply nervy"a místo kapes byly závitky:-D:-D
Bylo to z nějakého malinkého kuřete.Ale když mám prsa z brojlera,to je panečku jiné"kapsování":yes:U nás to máme také rádi:-p

Také máme tyhle záležitosti rádi, dělám ze stejných ingrediencí, jenže kapsy, kuřecí prsní sval z oblejší strany lehce seříznu, nožem středem až ke špičce proříznu kapsu, okořením vně i dovnitř, do anglické zaroluju papriku, ačokču, mrkev, hranolek nivy, ap. ten zasunu do kapsy a spíchnu párátkem, takže je to rychlejší a chuť a efekt skoro stejný. Dělávám na čerstvé červené paprice, nebo mrkvi jako vy. Přidávám fotečku ;-) :yes:

Děkuji Všem:-KKomentáře i hodnocení mě potěšilo:-*

Aničko, pěkná kuřecí roládka:-p+:yes:

Veľmi dobré jedlo, závitky sú chutné a aj vyzerajú pekne. :yes:;-)

Pěkné a chutnaly by nám:yes:

To vypadá mooc dobře :yes::-p

Tématické fráze:
kuřecí závitky se slaninou, kuřecí závitky, zavitky s mrkví, kuřecí závitky recept, kureci s mrkvi, kureci závitky se stavou, kuřecí závitek se slaninou, kuřecí závitek se slaninou, zahoracke zavitky s mrkvi, kuřecí zavitky s anglickou slaninou, kuřecí závitek, recept na kuřecí závitky, recept kuřecí s mrkví, kuřecí omotane v anglické slanině, kuřecí závitky s česnekem, kuřecí závitky omotané slaninou, závitek s mrkví, kuřecí závitky v anglické slanině, maso na prutko se slaninou, mrkev se slaninou

Suroviny:
prsa kuřecí, slanina anglická, mrkev, cibule, česnek, petržel, olej, vývar drůbeží, sůl, režná nit

Přidat fotografie receptu