Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Překládané sladké mušle

Hodnocení receptu je 4,9 (23×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Hella Hella

Snadný

Doba přípravy 70 min Doba přípravy: 55 min Doba tepelné úpravy: 15 min bez doby odležení těsta v chladu

70 min (55 min příprava + 15 min tepelná úprava, bez doby odležení těsta v chladu)

Suroviny pro 50 kusů

50kusů

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie8 104 kJ /
1 937 kcal
Bílkoviny56,95 g
Tuky98,50 g
Vláknina7,50 g
Cholesterol 295 mg
Sodík 225 mg
Sůl1,16 g
Sacharidy201,90 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Tvaroh utřeme se změklým máslem, vyklopíme na vál kde již máme mouku promíchanou s práškem do pečiva a vypracujeme hladké těsto. Uložíme do lednice asi na 30 minut, než těsto ztuhne. Krok 2: Pak na pomoučeném válu vyválíme placku asi tak 3-4 mm silnou a vykrajujeme kolečka o průměru 6-8 cm. Krok 3: Na malý talířek si nasypeme krupicový cukr a kolečka v něm z obou stran obalíme a lehce přitiskneme. Krok 4: V cukru obalená kolečka přeložíme na polovinu a pak na čtvrtinu a znovu obalíme v krupicovém cukru. Krok 5: Přeložíme na plech vyložený papírem na pečení a mírně zmáčkneme u špičky, aby se neotevíraly. Krok 6: Pečeme v předehřáté troubě na 190-200 °C asi 15 minut do zrůžovění. Krok 7: Ještě horké obalíme v moučkovém cukru, nebo alespoň pocukrujeme.

TIP: Pečeme s dětmi: Tvarohové cukroví

Zveřejněno 16. 9. 2014

Poznámka autorky Hella

Já jsem obalovala část ve třtinovém hnědém cukru a část v bílém cukru - po upečení nebyl viditelný žádný rozdíl. Taky jsem vykrajovala malé i větší tvary, těžko posoudit, které vypadají líp.

Zdroj: Knihovnička Recepty č. 09-2014 Buchtování s tvarohem

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Překládané sladké mušle

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mV5R

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Překládané sladké mušle

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mV5R

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (29)

:-)<3:yes::yes: Pěkný recept a hezká všechna fota. U nás jsme jim říkali sladká ouška ale na názvu vůbec nezáleží, hlavně, že všem chutná. :-K

Na dnešek jsem potřebovala nějakou rychlovku,a našla jsem tento recept;-) použila jsem špaldovou mouku a obalovala jsem v třtinovém:-8 těsto jsem nenechala uležet,protože nebyl čas :-p Sklidila jsem pochvalu,tak že bodík letí;-)

Ačkoliv jsem přesně dodržela ingredience, gramáž i postup, nemůžu si pomoct, ale těsto po upečení moc křupavé nebylo, zklamalo mě:-(. Nápad je to ale skvělý, je to opravdu rychlovka, jen příště použiju svůj osvědčený recept na tvarohové těsto ( tvaroh, máslo a mouka v poměru 1:1:1);-)

Moooooc dobre, pulku jsem delala se skoricovym cukrem, pulku s vanilkovym, pochoutka !!:-p

Milá Hello, tenhle recept mi nějak utekl, ale přišla jsem na něj minulý týden a včera jsme je vyzkoušeli;-).
Jsou výborné :yes::yes:, je to celkem rychlovka, ale vynikající:-p.
Přidávám bodík a fotku. Děkuji za recept, určitě se u nás budou dělat častěji:-K:-K:-K

Hella: Dobře, v pořádku, nemám s tím problém ;-). Kdybys, ale přece jenom někdy chtěla fotku vyměnit za svojí nebo jinou, určitě můžeš ;-).

Hella: Helli, máš moc pěkné, kvalitní recepty, fotky:yes: nesouhlasím s tím, aby byly nahrazeny jinou osobou. To máš asi trest :-D od topek za celé ty roky. Jinak si nedovedu vysvětlit:no:.

Tereza Blazkova: Jen ať tam zůstane ta tvoje fotka. Jsi jediná, která recept vyzkoušela a fotku přidala. Vím, že mohu sama fotku kdykoliv změnit, ale nechci to udělat. Já byla první, která souhlasila s výměnou fotek, když to admini navrhli. A ten hezký talířek určitě upotřebím u nějakého dalšího receptu;-)

Taky si myslím, že by jako hlavní fotka měla zůstat ta od Helly. Je hezká a je to její receptík ;-).

Hella: ne moderátoři, Helo, ale admini ;-)
A taky Libor psal, že to není nevratné - pokud autor receptu nebude souhlasit, může vrátit jako hlavní svoji fotku.

Souhlas s tejajou :yes::yes::yes:

Mne sa tá Helkina fotka na krásnom tanieriku páčila. Nie je ani neostrá, ani zle viditeľná, nevidím dôvod autorke receptu vymeniť fotku. Podľa mňa by mala tu ostať jej fotka. ;-)

Tereza Blazkova: Nedávno se tady rozhodlo, že moderátoři mohou dle svého uvážení vybrat ze všech fotografií u receptu tu nejvíce povedenou a uvést jí jako hlavní. A ta tvoje je přece pěkná ;-)

Hello :-), proč je moje fotka jako hlavní:-? Je to přece Tvůj receptík, tak bys měla mít svoje fotky jako první :-).

Úžasné, jednoduché a děsně žravé ;-). Nevím, jestli něco vydrží do rána. Hned po upečení jsem obalila ve skořicovém cukru, protože skořici miluju ... ;-)

Hella: Ďakujem. :-)

tejaja: nejlepší jsou čerstvé, jsou křehké a křupavé, druhý den zvlhnou, protože ve v těstě tvaroh. A pak je jedno, chutnají stejně druhý i pátý den. Ale jdou dobře zamrazit, navíc jejich příprava je tak rychlá že je lepší je udělat znovu.

Hella: Helka, ako dlho vydržia ? Teda pokiaľ sa nezjedia. :-D;-)

Tereza Blazkova: Dík za fotku, je super, že to někdo zkusil - je to rychlé, nenáročné a zase něco jiného než kulaté a hranaté tvary pečiva. Bála jsem se toho poměru prášku do a mouky, ale zbytečně.

Hello, moc dobré a úplně vynikající jsou hned po vytažení z trouby, když jsou ještě horké :-8. Dávám Ti kulatého 10. bodíka a fotku :yes:;-).

Také peču, ale obaluji je ve skořicovém cukru, je to mňamka.......

vyzerá to zaujímavo a navyše nenáročne, takže rada vyskúšam, páčia sa mi vaše mušličky:yes:

:yes: moc lákavé :-* brzo zkusím :-)

:yes::yes::yes:

Podobné těsto peču plněné marmeládou. Toto určitě vyskouším.:yes:

To je hezké pečivo :-):yes:

Zaujímavé a veľmi šikovné :yes::-) Páči sa mi to.:yes:

:yes::yes::yes::yes::yes:

Heli, máš je hezké a dobré jsou určitě:yes:+

Tématické fráze:
tvarohové musle, mušle s marmeladou, sladké recepty, musle z tvarohového těsta, receot tvaroh kolecja obal cukr, tvarohovo jablečné mušle, musle s tvarohem, prekladané tvarohové placky se skořicí, buchtování s tvarohem, plněné mušle sladké, jak chutnají mušle, něco sladkého s tvarohem a spaldove mouky, mušle z z tvarohového těsta, top recepty sladke recepty, sladké pečivo s tvarohem recepty, mušle slatke, sladké pečivo recepty rychlovky, tvarohove musle s jablky, tvarochové mušle, jak uvažit mušle

Suroviny:
tvaroh měkký, máslo, mouka hladká, prášek do pečiva, cukr krupice, cukr moučkový

Přidat fotografie receptu