Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Živáňský vepřový závitek

Hodnocení receptu je 4,9 (19×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Dooga Dooga

Snadný

Suroviny pro 8

8

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 082 kJ /
976 kcal
Bílkoviny59,55 g
Tuky49,49 g
Vláknina13,27 g
Cholesterol 711 mg
Sodík 2,89 g
Sůl6,91 g
Sacharidy67,58 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nejprve si připravíme náplň. Očistěnou mrkev a celer nastrouháme na jemné nudličky, cibuli a šunku nakrájíme nadrobno, mírně osolíme, opepříme a podusíme. Pak přidáme vejce a podusíme, dokud vejce neztuhnou. Krok 2: Omyté a osušené vepřové plátky z obou stran lehce naklepeme a na krajích nařízneme. Mírně osolíme a opepříme. Krok 3: Poklademe nádivkou, plátky přeložíme, sklepneme k sobě a sepneme párátkem. Krok 4: Obalíme v mouce. Krok 5: V kameninové nádobě na sporáku rozpustíme máslo a závitky krátce ze všech stran orestujeme. Krok 6: Přidáme kečup, vodu a rozdrobený bujón. Opatrně, ale důkladně promícháme. Krok 7: Zakryjeme poklicí, vložíme do PH a vaříme na I.stupni 6-7 hod, nebo na II.stupni 4-5hod.

Zveřejněno 10. 11. 2009

Poznámka autora Dooga

Recept jsem převzal z kuchařky která byla přibalená k PH.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Živáňský vepřový závitek

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/yomz

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Živáňský vepřový závitek

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/yomz

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (23)

Náplň jsem připravila v pánvi. Oběd byl chutný, ale nic ,na co bychom nemohli zapomenout. Nicméně, až zase nebudu vědět, co vařit... Inu nechávám recept v oblíbených a děkuji :-)

Doogo,bodík letí.Možná mě Ježíšek také přinese PH, tak se už těším.:-D

Mě to fakt moc mrzí. Recept i s návodem jak jsem uvedl je převzatý přímo z kuchařky co byla u hrnce.

;-) Dooga, já tě neobviňuju, prostě smůla. Já jen chtěl přidat varování co se může stát, aby tě snad jiní nežalovali o náhradu škody:-D

Tak to mě mrzí, ale já v něm opékám pokaždé. Maso má lepší barvu. A nikdy nic. :-S

:-(Aha, ono v původním receptu ani nebylo, že se ta zelenina se šunkou má podusit. No a vejce jsem vrátil do lednice, včera jsem to vařil, recept jsem měl vytištěný z doby před opravou
;-(Bohužel naposled. Buď jsem měl jiný hrnec, nebo jiný plyn, nevím. Kameninovou nádobu jsem nejdřív nahřál, než jsem ji dal na sporák, ale stejně při smažení upadlo dno. Příště to radši zkusím osmahnout nejdřív v rendlíku a pak to přemístím do PH.;-)

:-O Hurá, tak do toho, už se nebojím.:-D

Sporák mám plynový. Nedal jsem to na plný výkon. Jen zvolna zahřál. Nádobu mám kameninu.

:-O Ty máš asi elektrický sporák, ne? Já nějak nemám odvahu tu keramickou nádobu dát na plyn. Nebo to jde?:-)

Dooga, asi máš sladký život, keď aj múka je u teba sladká...;-)
tento ecept nepoznám, v PH som dávno nevarila, takže je čas...
+

Mirčo, dík za upozornění. Už je upraveno. Psal jsem to v tý euforii, tak snad je to jediná chyba. ;-)

Dooga - PH namám, ale jestli to takhle půjde dál, tak ho začnu chtít :-D:-D :yes::yes: ;-)

:yes:10:yes:

Doogo -ode mě bodíček za " pomalej hrníček":-)):-))
Mirco, myslím, když nikomu, tak určitě Tobě by se PH moc hodil, protože jsi pořád v jednom kole a ušetřilo by Ti to spousty času. Když ho manžel nechce, zkus Ježíška;-):-))

dooga,vypadá to opravdu nádherně posílám bodík a určitě vyzkouším.fotky se ti moc povedli:yes:;-)

Dooga:-)receptík vypadá moc pěkně a masíčko taktéž:-p-jen prosím tě,v surovinách u náplně máš 2 vejce a v postupu už nejsou:-O,dopiš si je tam,aby ti co budou chtít zkusit,netápali kam s nimi;-).Já bych zkusila hned(PH bych moc chtěla:-8),ale manžel při zmínce dalšího domácího spotřebiče chytá kopřivku,tudíž mám smůlu:-(.Tobě letí sedmá boďka a já se bubu ještě chvíli kochat dobrým jídlem:-p.

:-) A další receptík do mého milovaného pomalého.:-p
Strašlivě děkuju, určitě to bude brzičko na talíři, už tu chuť snad i cítím. Velikánský bod už je ve vzduchu.:yes::-K

Tak to já jsem také překvapená:-O Vypadá to opravdu skvěle.:yes:5.

Bezva premiéra bod jsem poslal.A ta představa,že u toho nemusíš být a máš čas na psy a pro sebe,rodinu atd. je úplně nejlepší.:yes:

Nóóó, ty mě Doogo fakt do toho PH úplně nabouráš sakriš. Máš to krásný a určitě dobrý o tom není pochyb.Máš boda č.2:yes:

Fakt věřím:-p:-p

No Jani, co ti budu povídat. Fakt mě to samotnýho překvapilo. Shodou okolností přijela na návštěvu známá (hospodská) tak ochutnávala a blahořečila. nikdo nechtěl věřit, že je to vepřový. Takhle měkoučký a šťavnatý přece vepřový není. Jsem spokojený.:yes:

Mluv, přeháněj, jak ti to chutnalo? Takže premiéra v PH. Já ho chci takyyyyy!;-( Vypadá to skvěle, fakt :-p:yes:

Tématické fráze:
vepřový závitek, vepřové závitky recept, pomalej hrnec, zivansky veprovy steak, zivansky veprovy plátek, živanska pečeně, vepřové závitky, živáňský, po živáňsku, živáňský steak, živáňský plátek, živáňské závitky, vepřový živáňský plátek, nejlepši živanska, nejlepši vepřove závitky, nejlepší vepřový závitek, krůtí po živáňsku, krkovice po živáňsku, veprove s zivanskou omackou v ph, steak živáňský

Suroviny:
kýta vepřová, kečup sladký, mouka hladká, máslo, voda, bujón hovězí, sůl, pepř, šunka, mrkev, celer, cibule, vejce

Přidat fotografie receptu