Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zelňačka z hlávkového zelí

Hodnocení receptu je 4,9 (34×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Jikotka Jikotka

Snadný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 40 min

50 min (10 min příprava + 40 min tepelná úprava)

Klasická zelňačka patří mezi nejznámější a velmi oblíbené polévky. Zkusíte použít hlávkové zelí místo kysaného? Jednoduchou přípravu zvládne každý a talíř horké a voňavé polévky krásně zasytí i zahřeje.

Suroviny pro 2 porce

2porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 459 kJ /
349 kcal
Bílkoviny14,99 g
Tuky2,68 g
Vláknina26,08 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 468 mg
Sůl0,91 g
Sacharidy54,32 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Cibuli oloupeme, omyjeme a nakrájíme nadrobno. Brambory omyjeme, oloupeme a nakrájíme na kostičky. Krok 2: Zelí omyjeme a pokrájíme na proužky. Klobásu nakrájíme na kolečka. Krok 3: Na sádle zesklovatíme cibuli, přidáme zelí, brambory, zalijeme vodou, přidáme bujón, koření, klobásu a vaříme do změknutí. Krok 4: V hrnci rozpustíme máslo, přidáme mouku a zarestujeme, tím nám vznikne jíška. Krok 5: Zahustíme jíškou a ochutíme citronem nebo octem. Provaříme 20 minut.

TIP: Podzimní polévky, které zahřejí

Zveřejněno 2. 12. 2008

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zelňačka z hlávkového zelí

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/31PA

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zelňačka z hlávkového zelí

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/31PA

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (35)

nejlepší recept na zelnačku, který jsem zatím zkoušel, dobrý je i videorecept . Díky

Paráda 🤗

Polévka je fakt výborná, :-K také jsem přidal trošku papriky a na rozdíl od popisu, jsem jako ve videu, jíšku dělal také na sádle. přišlo mi to tak logické, když se na sádle dělal základ.<3:yes: Přidávám i foto.:-K

:-)<3:yes::-K

Jikotka, dnes jsem delala polevku "Zelnacku" podle tveho receptu. Je moc dobra,urcite nedelam na posledy.

výborná :yes: přidávám i fotku a bod :-8

isindy: Díky,mám radost,že jsi polévku pochválila...:-K

Polévka je skvělá, já dávám do základu kostičky anglické slaniny a místo klobásky dám nakonec játrovou zavářku, je to sice zvláštní, ale polévka má zase jiný rozměr, super recept :yes:

Je to jednoduché a výborné. Zelňačku mám rád do kysela, tak si pak do své porce trochu octa a dílo je dokonáno do úplné parády! Ale jasně, že to nemusí chutnat takto každému.

Žiju na Novém Zélandě uz 13 let rad vařím, zelñacka je supe

Nejlepší zelnáčka... taky dělám z hlav. Zelí za mě prostě jednička :-K:-*:yes::yes:

Výborná a chutná :-):yes:

Ahoj.Teprv ted ji delam,ale ten postup jsi mohla mit podrobnejsi:-p

MílaO.:To mě těší :-K:-K:-K:-D

Výborná polévka. Znám i jiné recepty, ale tenhle asi bude vítěz. Díky!:-)

ricardo:To jsem ráda že zelňačka chutná v takové dálce :-K:-K:-D

bydlim v andaluzii uz 25 let a varim rad zelñacka je superwww.toprcepty.cz

Jednoduchý receptík a opravdu výborně chutná!:-):-):-)Děkuji za něj!

:-8 jo - a mám ji taky do červena - díky klobásce a paprice, díky za skvělý recept:-K

právě jsem ji dovařila - opravdu je to mňamka, mám ji na zejtra k obědu, dávám bodík a vřele doporučuji:yes:

Viktore(nereg.)určitě 4 porce jsou :-K

Kolik porci z te 1/4 hlavky je?

:yes::-)byla mnam ikdyž bez klobásky:-*

Mňam:-p:-p :yes::yes: ;-)

Mirco,je lepší přidat fotky než aby bylo plno podobných receptů :yes::yes::-D:-D:-D

Jiřinko:-)jen jsem nevěděla,jestli tu chceš mít i jinou barvu;-):-D.Přišlo mi škoda dávat recept znovu,jen kvůli přidané ml.paprice;-).Díky

Mirco,nikdy neuškodí když přidáš fotky,tvoje verze je určitě také dobrá...:-p:-p:-K

Jiřinko:-)jestli ti to nevadí,přidám k tobě fotky mojí verze zelňačky z hláv.zelí.Polévku dělám jako ty,jen dávám do základu mletou papriku a kousek špeku.Tudíž mám polévku do červena;-).Snad ti to nebude vadit-kdyžtak fotky odstraním;-).A posílám boďku č.6.

Dávám bodík, ta nemá chybu i dcerka, která zelí nejí snědla dva talíře.

Já tu polívku znám pod názvem Kozí brada a moc díky za připomenutí, už ji dávám do oblíbených!! A Jiřko, máš to za 1!!!:yes:

Ta je fakt výborná :yes::-p

Načíst další komentáře (4)

Tématické fráze:
polévka z hlávkového zelí, zelna polevka z hlávkového zelí, zelňačka z čerstvého zelí, polévka z hlávkového zelí recept, zelnačka ze sladkého zelí, hlávkové zelí polévka, polévka ze sladkého zelí, zelňačka, zelná polévka z čerstvého zelí, polévka z čerstvého zelí, polevka hlavkove zeli, francouzská zelňačka, polevka s hlavkoveho zeli, hlávkové zelí recepty, zelňačka s čerstvého zelí, zelná polévka ze sladkého zelí, zelňačka z čerstvého zelí recept, recepty z hlávkového zelí, polevka ze zeli, polévka z nového zelí

Suroviny:
zelí, brambory, klobása, bobkový list, koření nové koření, pepř celý, kmín celý, bujón zeleninový, sůl, cibule, jíška, šťáva citronová

Přidat fotografie receptu