Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Králík či kuře proti skleróze

Hodnocení receptu je 5,0 (69×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

yanull yanull

Snadný

Doba přípravy 120 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 90 min bez doby odležení

120 min (30 min příprava + 90 min tepelná úprava, bez doby odležení)

Králičí maso je velmi jemné a dietní, často k němu přidáváme slaninu, která dodá chuť a zabrání vysušení. Šťavnaté masíčko, voňavá omáčka plná česneku, to je jídlo jako stvořené na rodinnou víkendovou hostinu.

Suroviny pro 6 porcí

6porcí

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 617 kJ /
387 kcal
Bílkoviny12,61 g
Tuky2,31 g
Vláknina31,22 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 57 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy71,25 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Králíka naporcujeme a prošpikujeme uzenou slaninou. Krok 2: Mírně osolíme, opepříme, posypeme kmínem a potřeme ho kašičkou z oleje, hořčice a utřeného nebo prolisovaného česneku. Česnekem nešetříme. Necháme do druhého dne v chladu. Krok 3: Pak králičí maso proložíme pokrájenou cibulí, ostatní pokrájenou zeleninou a přidáme čerstvé nebo mražené houby. Kdo nemá, může nahradit čerstvými žampiony. Krok 4: Vše upečeme v troubě dozlatova. Ke konci na něj dáme pro zjemnění šťávy několik plátků čerstvého másla. Krok 5: Jako příloha může být bramborová kaše, rýže nebo vařené brambory, případně také noky nebo špecle.

TIP: Jak nejlépe zpracovat králíka

Zveřejněno 12. 1. 2010

Poznámka autorky yanull

Místo králíka lze použít i kuře, ale odstraníme kůži. Díky zelenině, česneku a cibuli povzbudíte svoje cévy. Zkoušela jsem toto i v pomalém hrnci a také moc dobré, nemusí to být jen pečené. Jen bych se přimlouvala za to, abyste tam nedávali nedozrálá a kyselá rajčata, ta by ten sosík mohla pokazit. To tam raději dejte trochu protlaku a nebo jinou zeleninu.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Králík či kuře proti skleróze

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/OMjN

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Králík či kuře proti skleróze

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/OMjN

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (48)

Vynikající.Jen jsem nedávala rajčata, houby a protlat.:-)

Receptík jsem vyzkoušela, poprvé jsem použila králíka a pro velký úspěch jsem jako druhý pokus vyzkoušela kuře bez kůže. je to úžasný a velmi dobrý recept..........mám to moc ráda s bramborovým knedlíkem.........dávám bodík a k tomu hvězdičku:yes:

k Aknedz,já to dělám na vepř.krkovičku v kuse,prošpikovaná tou slaninou,mhm všichni,děti, vnoučata, to milují. Kvůli vnoučátkům nedávám tolik česneku

:-K

Pavel Filipčík 31. 3. 2016 22:40
Jana Hubíková:jani zname se z karvine

Dobry vecer vsem, chci se zeptat, jak to chutna s tema houbama, nejak me tam nesedi :-)

kiraa: vynech houby a místo nich dej jakoukoli kořenovou zeleninu,pak je to taky super,houby tam dle mého nepatří.:-)

Vidtmanová Marta: Kuře a la Bažant, protýkáme slaninou, prsa, stehna i hřbet!!!

Vidtmanová Marta:kuře nakládám, teda máme jej tak rádi,posolím trochu,opepřím,dovnitř a všude, kde je možno dám česnek a hlavně prošpikuji anglickou a dovnitř máslo,posypu kořením na kuře-třeba adžikou,podliju troškou vývaru a dám péci.

Vidtmanová Marta 9. 12. 2015 21:04
Dobrý večer,masíčko vypadá výborně,akorád mi nesedí kuřecí maso se slaninou,nikdy jsme na kuřecí nedávali slaninu,ke králíkovi ano.Co řeknete k tomu,že to zkusím s vepřovým.A těším se na to.
:-*

Helena Koláčková: česnek

Helena Koláčková: Odpověď na tuto je v poznámce, je třeba číst celý recept ;-).

Míla: Je to Váš názor, ale moje vlastní zkušenosti, i těch, kteří recept vyzkoušeli, mluví o něčem jiném. Ovšem nikdo Vás nenutí, abyste podle tohoto receptu vařila. ;-):-K

Zobrazit starší odpověď

Helena Koláčková 22. 5. 2015 14:29
to že má králík vysoký obsah gamaglobulínu,je všeobecně známo,ale v čem je tam ta protisklerózová ingredience?

CHybí mi tam bylinky. Řekl bych ideální šalvěj.

Jana Hubíková 20. 5. 2015 12:04
Vypadá to hezky,bezva inspirace,vyzkouším!

Vše vypadá moc dobře,zkusím to otestovat na kuřeti,králíka nejíme,úplně to cítím na jazyku.
Díky za nápad:-)

Erika: Nejprve peču maso zakryté, až je téměř měkké, tak vrchní díl oddělám a nechám zčervenat. Peču cca na 180-ti stupních v elektrické troubě, v kachlovém sporáku odhadem :-p. Čas se nedá určit, záleží na kvalitě masa, ale měkké maso poznáš. Žebra a přední nožky od králíka jsou pečené dříve, stehna a hřbet peču o něco déle. Je třeba hlídat a podlévat, aby nebylo maso vysušené.:-K

yanull: zeptám se, jak dlouho se to peče a na kolika stupních? podléváš něčím? A pečeš zakryté neb odkryté? :-) Děkuji za odpověd

mmmm: Právě ten česnek, kterým nešetříme ;-)

Bodík :yes: vypadá to výborně ;-)

Co je tam prosím proti skleróze? :-S

Ahoj děvčata, také dělám už léta takto králika, jiné maso jsem nezkoušela, ale dobrá inspirace, jen ke konci pečení ještě přidávám místo másla smetanu, ale pozor, aby se nesrazila, jinak vynikající...

jelikož jsem na tyto stránky zabrousila díky nemoci, hned jsem vyzkoušela tento recept a mohu opravdu říci že je dobrý a pochutnala jsem si. Jen jsem nevěděla jak dlouho se peče a při kolika stupních, bylo měkké masíčko, ale chtělo ještě trošku déle, šlo špatně od kosti.jinak dávám samozřejmě bodík
:-p

Musím pochválit autorku receptu. Moc jsme si dnes pochutnali. Měli jsme tedy kuřecí stehna (i s kůží), ke konci pečení jsem odkryla a zapnula cirkulační gril, takže byla kůžička řádně grilovaná a jako příloha bramborová kaše. :-) Určitě budeme opakovat. V mrazáku je totiž i králík :-) ...

daja87:Moc mě těší, že Vám chutnalo :-);-):-8:-K

Dnes jsem dělala jen jsme neměla hořčici a houby ale je to naprostý SKVOST !!! :-O Vynikající,výborný nejlepší :-K:-! Recept přidávám do oblíbených a posílám bodík:yes: Díky za super recept. budu dělat určitě častěji :-K

Opravdu užasné :-p dělala jsem králíka a všem moc chutnal :-)) :yes:

včera jsem tento recept zkusila s kuřetem a všem vřele doporučuji ... :-p:-p:-p ... je to úžasné jídlo ... dali sme to s rýží a manžel měl boule za ušima :-K

Tak som recept vyskúšala až po roku:-D a s kuraťom a veľmi nám chutilo:-p:yes:Vynechala som iba slaninu,ktorú teraz nemôžem:-(ale aj tak výborné:-KBod som už dala,tak pridávam aspoň fotky;-)

Králíka jsem dělala o víkendu, výborný receptík, je n jsem tam nakonec přidala na zjemnění trochu šlehačky a bylo to super. Přidávám zasloužený bodík.

Jani, přidávám foto, snad nebude vadit;-). Moc dobré, šťávu jsem musela trochu přisolit, zdálo se mi málo, ale jinak dobré. Přes to zatím pořád, aspoň u mne, vede Béřovický králík;-). Plus už jsem ti dala dávno:-)

;-( U nás v Americku se králíci nejedí, je to domácí zviřátko a ani si netroufám se po něm ptát v obchodě. Považovali by mne snad za Filipince co jedí veverky a kočky.:-))
Kuřat je tu ale k mání dost a dost levná jsou prsa bez kůže a kostí. Myslím, že "proslaninění" by jim prospělo a tak to jde do jídelníčku.:-p:-K:yes: No a bod, to je snad jasné.:-*

Spagetko, tak to mě mrzí, ale já jsem nikdy kupovaného králíka ještě nedělala. Tak nemohu posoudit. Ale myslím si, že soukromníci tu a tam prodávají také něco ze svých přebytků. Chce to jen rozhodit sítě. O tom dni jsem psala, že nebyl ztracený, ale máš pravdu, že zkažený také ne, smíchu není nikdy dost a říká se, že humor a smích jsou nejlepší koření a takové by se tu mělo podávat k těm všem dobrůtkám zcela zadarmo :-):-D:-K

yanull - v tom má Jana R. pravdu, to co vidím v Albertu, jsou kostry tvářící se jako králíci... Jinak recept dělávám podobně, pokud ovšem seženu od kamaráda pořádného macíka :-p:-p:yes::yes:
A máš pravdu, vyvolat dobrou náladu není zkažený den ;-):-K

Jestli jsem dokázala při blbé náladě, jenž panuje v našem národě, někomu vyloudit úsměv na rtech, tak to pro mě nebyl ztracený den. ;-):-D:-K

:-D:-yanull - vtipnou kaši jsem neměla, ale název receptu si o to říká ;-):-)):-))

Maris, za bodík děkuji, samozřejmě i všem ostatním, ale dovolím se Tě zeptat: Že Ty jsi dnes měla k obědu vtipnou kaši? Moc se mi ten komentář líbí ;-):-D:-)):yes:

Krásný recept:yes: Jestli nazapomenu / ach ta skleróza ;-(:-D / koupit králíka, tak určitě udělám ;-). Zatím posílám + , později bych mohla zapomenout:-))

Tak Jani, jestli běželi až do Chuchle, tak to mě mrzí, já tu a tam dostávám ušáka od rodičů, tak to nemohu posoudit, ale v prodeji jsem je viděla, tak jsem chtěla poradit. Myslela jsem si, že jsou také vykoupené od soukromníků, že by byly i na králíky u nás velkochovy? :-O Ale asi to tak je, když o tom píšeš.

No super!!! Tak proti skleróze jo? To si musím udělat už brzy!!:-)):-D Moc se mi to líbí, Jani, česnek, cibule rajčata, houby, to musí být dobréééé:-p:yes::yes: No a ti králící z marketů jsou jak dostihoví koně,:-(, Jani:-//

Bibi, pokud netrváš na domácím zdroji, tak pokud vím, králík bývá v marketech k dostání, není to podpultové zboží a nebo bych se podívala po inzerátech na netu, třeba je někdo i tam z domácího chovu nabízí. ;-)

Yanull, paráda až na to, že já bych si toho králíka už tak dala;-)ale nemám zdroj, tak je na vyzkoušení kuře;-)Dávám ti boda:yes:

Yanulli,to je velice lákavé,tak to si též ukládám,musím koupit toho králíka,a pak už nestojí nic v cestě to vyzkoušet.Dávám bodík:yes:;-)

Paráda:yes:králik je u nás velmi oblíbený:-p, houby, hořčice, česnek:yes::-)báječná kombinace ukládám a posílám 4.bodík;-)

Králíka můžeme na všechny způsoby.Recept ukládám:yes:Bodík posílám:yes:

Dávam prvý bod:yes:Určite vyskúšam,použijem kura,lebo ku králikovi sa nedostanem,ale aj tak to musí byť dobrota:-p

Tématické fráze:
pečené kuře po americku, špetzle, králík domácí, jidlo z kralika, kure ala kralik, králík na rožni, prodej domácích kuřat, recepty z králíka domácího, kuře po americku, kralik domaci recepty, králík recepty, jídla z králíka, prodej domácích králíků, špetzle recept, recepty králík domácí, domácí kuře, prodej kuřat, králík, domácí kuřata prodej, recept na králíka

Suroviny:
králík, slanina, máslo, hořčice, olej, česnek, cibule, rajče, paprika čerstvá červená, houby, kmín celý, sůl, pepř mletý

Přidat fotografie receptu