Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vynikající domažlické koláče

Hodnocení receptu je 4,8 (14×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Ivanescence Ivanescence

Náročný

Doba přípravy 90 min Doba přípravy: 60 min Doba tepelné úpravy: 30 min bez doby kynutí

90 min (60 min příprava + 30 min tepelná úprava, bez doby kynutí)

Každý kraj má své speciality a ve sladkém peču obzvlášť. Připravte si podle tohoto receptu velké domažlické kynuté koláče. Nesou na sobě tři náplně, které se chuťově skvěle doplňují. Jak koláče náplněmi ozdobíte necháme na vás.

Suroviny pro 1 dávka

buď 2 velké koláče na 2 plechy, nebo pár malých

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie23 014 kJ /
5 501 kcal
Bílkoviny160,66 g
Tuky217,25 g
Vláknina55,60 g
Cholesterol 1,69 g
Sodík 577 mg
Sůl1,26 g
Sacharidy687,51 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nejprve založíme kvásek z trochy vlažného mléka, droždí, lžíce cukru a mouky. Necháme jej vzejít. Krok 2: Z mouky, rozpuštěného másla, cukru, žloutků, vzešlého kvásku a vlažného mléka vypracujeme v míse těsto. Přidáme 1/2 lžičky soli, strouhanou citronovou kůru a vanilkový cukr. Dobře vypracované těsto necháme v teple vykynout. Po vykynutí z něj na pomoučeném vále uděláme dva bochánky, přeneseme je na plech a necháme znovu vykynout. Krok 3: Mezitím z uvedených přísad připravíme náplně: Tvarohovou připravíme z prolisovaného tvarohu, který smícháme s cukrem, žloutkem, vanilkovým cukrem a umletými mandlemi. Pak hmotu zlehčíme sněhem z bílku. Makovou připravíme z mlékem spařeného máku, ke kterému přidáme cukr, strouhanou citronovou kůru a mletou skořici. Podle potřeby zahustíme perníkem. Na povidlovou smícháme švestková povidla se strouhanou citronovou kůrou, tlučeným hřebíčkem, rumem a strouhaným perníkem. Krok 4: Vykynuté bochánky roztlačíme prsty od středu k okrajům do tvaru velkých kulatých koláčů se zvýšenými okraji. Ozdobíme náplněmi, okraje potřeme rozšlehaným vejcem a koláče upečeme ve středně vyhřáté troubě v režimu horkovzduchu na 150 °C po dobu cca 30 minut.

TIP: Postupy přípravy nejlepších náplní do koláčů

Zveřejněno 6. 2. 2010

Poznámka autora Ivanescence

Recept je již velmi starý a opsaný z jednoho časopisu, avšak koláče jsou vynikající.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Vynikající domažlické koláče

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/xnRP

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Vynikající domažlické koláče

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/xnRP

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (7)

:-*

jejda já mám na ně obrovskou chuť, vypadají móóć lákavě :yes:

:-O nádhera!!!!

moc hezký :yes:

Mohl by ale vypadat lépe, příště si s dekorací vyhraju více :) ale děkuji :))

je pekny :-):yes:

Omluvte mé foto, je to můj první upečený domažlický koláč, příště se snad povede víc po té vizuální stránce, po stránce chuťové nadýchaná mňamka :)):-8:yes:

Tématické fráze:
chodské koláče postup foto, vynikající moravské koláče, vynikající koláčky, vynikající tvarohové koláče, kvásek na koláče, kolace recept, kvásek na koláč, koláče z kvásku, zahuštění povidel, vynikajici moucniky, velké koláče, domazlicky, domazlicke kolacky, koláč s povidly, povidlový koláč, vynikající tvarohový koláč, posvícenské koláče, recept domažlické kynuté koláče, domažlické koláče-recepty, kvásek do koláčů

Suroviny:
mouka polohrubá, cukr, máslo, žloutek, droždí, mléko, kůra citronová, cukr vanilkový, sůl, vejce, tvaroh, vejce, cukr vanilkový, mandle mleté, mák, cukr, kůra citronová, skořice mletá, mléko, perník, povidla švestková, koření hřebíček, kůra citronová, perník strouhaný, rum

Přidat fotografie receptu