Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Americké hebké lívanečky na sucho

Hodnocení receptu je 4,9 (20×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

srettka

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie11 447 kJ /
2 736 kcal
Bílkoviny86,25 g
Tuky31,51 g
Vláknina18,00 g
Cholesterol 300 mg
Sodík 566 mg
Sůl3,34 g
Sacharidy517,83 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Z uvedených ingrediencí ušleháme lité těsto. Na pečení není třeba tuk nebo olej, proto použijeme pánev či plech s nepřilnavým povrchem. Krok 2: Lívanečky děláme z 1 a půl až dvou lžic těsta, které lijeme na horkou pánev. Jakmile se začnou dělat na povrchu bublinky, tak lívanečky obrátíme. Smažíme do zlatohněda cca 1 minutku po každé straně. Krok 3: Ovocná směs na lívanečky: Používám jahody (pokrájet) nebo maliny, borůvky, ostružiny. Krabičku (z marketu) ovoce nechám s troškou vody a cukru (podle kyselosti ovoce) lehce podusit do měkka a nakonec přidám trošku škrobu (1 kávová lžička - dle tekutosti směsi) rozmíchaného s vodou, aby směs netekla. A pak už jen lívanečky polít a servírovat.

Zveřejněno 9. 2. 2010

Poznámka autorky srettka

použito z kuchařky od Nigelly Lawson - Vaříme express, odzkoušeno, od děťátek velmi vychváleno.Výhodou je, že z nich neteče omastek a jsou úžasně hebké.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Americké hebké lívanečky na sucho

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JyOy

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Americké hebké lívanečky na sucho

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JyOy

Marie

Komentáře (16)

výborné,dávám bod:yes:

Kristýna 18. 1. 2014 10:34
:-D

Lenulipet:me vyhovuje ta nizsi sladkost kvuli tomu, ze k nim delam takove ty ovocne horke omacky a ty jsou sladsi. a maximalne mi vyhovuje nemastnost.
p.s. myslim, ze sladkost testa lze upravit dle vlastni chuti a spokojenosti ;-)

Vyzkoušeno :-). Já si lívance polila javorovým sirupem a lívance jsou celkem dobré, akorát málo sladké. Sice klasické lívance jsou chuťově lepší, ale tyto mají jiné výhody. Výhoda těchto lívanců je rychlost přípravy a téměř žádný tuk. K snídani jsou ideální :yes: . Recept si ukládám do oblíbených

lívanečky bez oleje??:-O to slyším poprvé, ale vyzkouším, to bude dcerce určitě chutnat:-p:yes:

Výborný nápad:yes:

Tak kuchařku od Nigelly právě čtu a tuto smes jsem si hned udělala a vyzkoušela-velice mě vyhovuje!! Hned jsm ji udělala každé dceři jednu sklenici i s popisem:-8 Takže máš bodík!

Sodovko, už se to tu několikrát probíralo, tak si toho Srettka nevšimla, nebo......:no:

Bylo by možné používat správné názvy ingrediencí? Myslím názvy takové, jaké jsou na obalu ? Poslední dobu se zde objevují výrazy, které se mi dost příčí. :-(A mezi ně patří slovíčko prdopeč. :no: Například autorka tohoto receptu vůbec neušetřila psaním čas. Právě naopak. Napsala Prdopeč a pak ještě v závorce vysvětluje (prášek do pečiva). Ten Prdopeč si mohla odpustit.

:-)AniCiz - zdá se to hodně, ale je to o.k., zkusila jsem to a žádnej problém. Navíc je to 60dkg mouky

je to fajn mít při ruce,ale 3 pol. lžíce prdopeč se mi zdají být hodně..:-O

:yes:

:-O:-D:yes::-p:-K

Děkuji za bezva nápad a dávám bod.:-))

Načíst další komentáře (1)

Tématické fráze:
lívance na sucho, americké sladkosti, lívance podle nigely, americké lívance recept, nigella lawson lívance, lívance podle nigelly, lívanečky s javorovým sirupem, lívance podle nigelly lawson, americké hebké lívance, vaříme s nigellou recepty, americke sladkosti recepty, americké lívečky, livanecky se sirupem, lívanečky, veganské lívanečky, jak se děla. livanečky zmrzlina, nigella lívance, nigella lawson kávová zmrzlina, lívanečky podle nigely, lívance od nigelly

Suroviny:
mouka hladká, prášek do pečiva, soda jedlá, sůl, cukr vanilkový, vejce, mléko polotučné, máslo

Přidat fotografie receptu