Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rýže na egyptský způsob

Hodnocení receptu je 4,7 (8×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

JanaAli

Středně náročný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 35 min

35 min (35 min příprava)

Suroviny pro 3

3

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie7 803 kJ /
1 865 kcal
Bílkoviny35,07 g
Tuky11,70 g
Vláknina9,50 g
Cholesterol 26 mg
Sodík 33 mg
Sůl0,15 g
Sacharidy400,08 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Ryžu si preberieme, dobre opláchneme a pridáme k nej 2,5 pohára/hrnčeka vody. Krok 2: Do hrnca dáme rozpustiť lyžicu masla/oleja. Krok 3: Keď sa maslo roztopí pridáme 3 hrste podlhovastej tarhone/rezancov - neuvarených. Krok 4: Tarhoňu/rezance na masle/oleji opražíme dohneda. Krok 5: Pridáme ryžu s vodou a dobre pomiešame. Krok 6: Pridáme soľ. Krok 7: Hrniec prikryjeme pokrievkou a necháme ryžu variť na najmenšom plameni a najmenšom horáku. Krok 8: Po 15tich minútach ryža vsiakne vodu, ale necháme ju ešte na najmenšom plameni 15minút a priebežne miešame. Krok 9: Po 30 minútach od začiatku varenia by mala byť hotová.

Zveřejněno 1. 3. 2010

Poznámka autorky JanaAli

masla/oleja, tarhone/rezancov môžme dať kľudne viac, toto je také optimum

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rýže na egyptský způsob

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/z67Y

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rýže na egyptský způsob

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/z67Y

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (19)

Jedli jsme ji letos na dovolené v Egyptě a moc nám chutnala. Dneska jsem jí uvařila a osmažila jsem jemné polévkové nudle ;-):yes:

Andrejka, mrkni tu, toto je tarhoňa : http://www.toprecepty.cz/recept/2345-tarhona/

Terezka má pravdu, tarhoňa má tvar kuliček a tady jako důkaz, mrkněte http://www.mujplan.cz/postupy/vareni-a-peceni/pril...

1974andrea: Andrejka, podlhovastá tarhoňa neexistuje, tarhoňa sú guličky, je vždy okrúhla. Podlhovastá cestovina je slovenská ryža ;-)

tejaja:Ale ta tarhoňa je v té rýži, ne? Autorka píše, že je ta tarhoňa podlouhlá a mně se zdá, že to tak je;-)

Recept je dobrý, len to, čo je na obrázkoch, nie je tarhoňa, ale slovenská ryža. Tarhoňa je okrúhla, guličky. ;-)

tesim sa :yes:

:-p:yes: dobra je!

Bibinka, dakujem a som rada, ze som napomocna v tomto pripade :-D mne tato chuti naozaj viac, a aj ked som doma na Slovensku varim si len tuto:-K:yes:

JaniAli, dnes jsem jí udělala ke kuřeti a mám pocit, že tak dobroučkou rýži jsem ještě nejedla, opravdu výborná a u nás se zřejmně stane přílohou č.1:-p:-p:-! Dávám 5.bod jak hrom:yes:

spagetka a toto si ako dokazala napisat :-O

ahaa uz chapem Janka pisala po cesky! ja som myslela,ze spagetka nejako pod JanaAli nickom pisala komentar..som to hned nepochopila :-D

Mílo doporucuji nudle nejdriv osmazit na oleji, masle, dohneda, nebo alespon aby nabrali nejakou barvu, pak smichat ze surovou ryzi, a vodou, osolit a varit spolu, omlouvam se za moji cestinu, jestli je neco gramaticky nespravne

spagetka :yes:

Znám a dělám :-p:yes::yes:

Díky JanoAli, už chápu, to zkusím, takovou těstovinovou rýži mají i v Tescu, ale nevím jestli jde osmažit. Jinak to můžu smíchat i bez osmažení.

Míla-podlhovasta tarhona, je dozvedala som sa tzv."slovenska ryza", vyzera presne ako ryza, ale je to cestovina, ktora sa robi ako priloha tak, ze sa osmazi na oleji dohneda a potom sa vari v slanej vode, taktiez byva casto pripravovana vo forme malickych guliciek

rezance su nudle, ktore davas do polievky, male kratke tenke nudle

do takto pripravenej ryze davas bud nudle,alebo tarhonu, nezvykne sa davat oboje :yes:

JanoAli prosím, co je to padhovastej tarhoně rezancov ?

:yes:

ano,ja taktiez robim s aj nudlema, dakujem

...dělám s vlasovýma nudlema a znám pod názvem "Arabská rýže"...:yes::yes:...posílám bodík, protože nám moc chutná...;-)

Tématické fráze:
egyptské recepty, recepty s přílohou rýže, slovenská rýže, egyptská rýže s nudlemi, egypská ryže, rýže na více způsobů, slovenska ryza, egyptské kuře, jak osmazit ryzi, slovenska ryže recepty, způsob vaření rýže, ako sa vari tarhona, egyptské nudle, eyptské kuře, jak se vari tarhona, rýže recepty, recepty z rýže, jak se jmenuje slovenská rýže, rýžena jaký způsob, egyptske vareni ryze

Suroviny:
rýže, voda, máslo, těstoviny tarhoňa, sůl

Přidat fotografie receptu