Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sekaná se soj.granulátem

Hodnocení receptu je 4,7 (8×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Lusinda79

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie6 466 kJ /
1 545 kcal
Bílkoviny177,97 g
Tuky56,39 g
Vláknina23,44 g
Cholesterol 455 mg
Sodík 2,23 g
Sůl5,30 g
Sacharidy72,70 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Soj.šunku uvaříme v osolené vodě, granulát ve vývaru z kostky. Přecedíme a po vymačkání vody necháme vychladnout. Krok 2: V míse smícháme s mletým masem, nastrouhanou (!) cibulí a česnekem, dochutíme kořením. Po promíchání přidáme vejce, strouhaný sýr a tvaroh a lehce zahustíme strouhankou. Vynikající je přidat do masy namletou kapustu, brokolici, brambory nebo mrkev (volím vždy jen jeden druh zeleniny kvůli soudržnosti hmoty), ale není to nutné. Krok 3: Směs přendáme do formy a pečeme v rozehřáté troubě asi hodinu a čtvrt.

Zveřejněno 13. 12. 2008

Poznámka autora Lusinda79

Já jsem pekla v pekárně, program pečení 80minut a pak jsem pro kůrku dopékala chvíli v troubě.Povrch jsem lehce posypala mletou paprikou.Pokud nebudete přidávat zeleninu, doporučuji přidat do sekané před pečením dvě lžíce plnotučné hořčice a dvě lžíce ostrého kečupu.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Sekaná se soj.granulátem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jR9v

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Sekaná se soj.granulátem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jR9v

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Tématické fráze:
sekaná ze sojového masa, babicova sekana, sojová sekaná, sekaná se sojovým masem, babicovy dobroty mleté maso, babicovy dobroty recepty sekaná, mail leeko.com loc:cz, bonavita.cz recepty, sekaná babicovy dobroty, babicovy dobroty sekaná, babicovy dobroty recepty mleté maso, sekaná s tvarohem, mleté sojové maso, sojové maso sekaná, sekaná z tofu, sojová sekaná s tvarohem, soj, bonavita recepty, babicovy dobroty-mleté maso, babicovy dobroty recepty plnena kapusta

Suroviny:
maso mleté mix, tvaroh, šunka, cibule, česnek, sýr eidam, sůl, pepř, majoránka, vegeta, zelenina, strouhanka, kapusta, brokolice, mrkev, brambory, hořčice plnotučná, kečup sladký

Přidat fotografie receptu