Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Vepřové na kmíně

Máte-li doma kousek vepřového plecka a nevíte, co s ním, zkuste osvědčenou klasiku našich babiček. Kostky masa dušené ve vlastní šťávě spolu s voňavým kmínem. Ten máte vždy po ruce, nic nestojí a vykouzlíte díky němu skutečně lahodnou večeři.

Hodnocení receptu je 5,0 (68×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Jaruna18 Jaruna18

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 40 min

60 min (20 min příprava + 40 min tepelná úprava)

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 919 kJ /
698 kcal
Bílkoviny100,64 g
Tuky29,37 g
Vláknina4,30 g
Cholesterol 351 mg
Sodík 806 mg
Sůl1,88 g
Sacharidy6,76 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Maso nakrájíme na kostky. Cibuli oloupeme a nakrájíme najemno. Krok 2: V hrnci rozpálíme olej na kterém zpěníme cibuli a přidáme asi necelou půlku lžičky celého kmínu. Krok 3: Jen tak lehce osmažíme, přidáme maso a necháme pod pokličkou dusit ve vlastní šťávě. Když se šťáva vydusí, podlijeme vodou a přidáme vegetu, sůl, pepř a mletý kmín. Dusíme, až maso změkne. Krok 4: Pak zahustíme moukou rozmíchanou ve vodě a necháme provařit zhruba 20 minut. Krok 5: Nakonec přidáme lžíci másla. Podáváme s dušenou rýží, knedlíkem, nebo s těstovinami.

TIP: Jak připravit dušenou rýži?

Zveřejněno 3. 6. 2009

Poznámka autorky Jaruna18

Je to takové lehké jídlo. Vhodné i pro malé děti, když máme vegetu bez glutamátu. Nebo na dietu.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Vepřové na kmíně

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/0gmG

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Vepřové na kmíně

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/0gmG

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (47)

Výborná a jednoduchý recept, děkuji.

miras: Glutaman sodný se chemicky sice vyrábí jen asi sto let, v přírodních potravinách se ale vyskytuje déle, než je na světě člověk jako živočišný druh. Takže tvrzení, že ho Japonci požívají už tři tisíce let, je zřejmě pravdivé. A pokud Vy máte jiný názor než někdo jiný, není jisté, že mimoň je on.

Lehké na dietu???:-O

Vepřové na kmíně 18. 1. 2018 20:41
Odpověď pro ty, kdo řeší raději tu vegetu než to, jak jídlo chutná. Abychom nemuseli do vepřového na kmíně přidávat vegetu, když chceme omáčku zahustit, stačí dvě věci. Drobně změnit "výrobní postup", tedy moukou zaprášit výpek a vysmahnout základ na tuk. Popisuju to ve svém receptu http://makova-panenka.cz/recepty/z-krkovice-nebo-p... Druhou je výběr masa, někdo může sáhnout po chuťově výraznější sortě masa. Autorce díky za inspiraci :yes:

Zdravím, jak tak čtu, spíše se tady řešení glutamin, než to, jestli chutná nebo ne. Pro masožravce je to důležitější. Mě chutná - DÍKY ZA RECEPT. Tyto kosočtvercoviny řešte na jiném webu - glutamin.

Miras, Eva: Musím se zastat přispěvatele Jarous.Ačkoli se vám to bude zdát divné, ne li nesmyslné, tak má pravdu.Nemusí být člověk hned chemik, aby si mohl zjistit aspoň základní údaje.Traduje se pozžívání glutamátu v Číně již 3tis let.Ovšem doloženo je od 5 stol.Nejedná se o žádnou uměle vyrobenou chemickou látku.On se totiž vyskytuje i v ovoci, hojně v houbách a hlavně mořských řasách.I vaše tělo si ho dennodenně vytváří samo.Problém glutanátu tak jak jej známe dnes je přidané velké množství soli která tam nepatří.Sodný ještě neznamená slaný.A hlavní problém je to množství které dennodenně do sebe cpeme.To je věc se kterou s přispěvatelem Jarous nelze souhlasit.Takže nebojme se Glutanátu, ale snažme se mu vyhýbat.Pokud ho ovšem občas použijete, určitě vás to nezabije.Možná je méně škodlivý než každodenní chemické Danone a Actimelka.Mimochodem, stačí se zadat pojem Glutanát sodný do Wikipedie.

Holky když chcete tmavou omáčku tak usmažte cibulku uplně do hněda jak na guláš.:-*:-K:-D

Hned to uvařím,už se těším.<3<3<3

Pergelka,možná můžeš přidat půlku masoxu,jestli už to nemáš dost osolené?

Perglerka: Když mám omáčku světlejší než bych chtěla, tak přidám cukrový kulér - má neutrální chuť. Anebo do "číny" tmavou sojovku Superior Dark. U obou stačí pár kapek:yes:

Perglerka 16. 3. 2016 14:49
Vařím to poprvé a zatím to mám nějaké světlé. Můžete prosím někdo poradit, jak docílit tmavé omáčky? Děkuji

miranda163 26. 8. 2017 12:08
Perglerka: Tmavost Omáčky docílíte tím,že necháte opéct cibulku do hodně tmava.To co se připéká a musí se odškrabávat ode dna je karamel a ten vám zabarví omáčku.

Jarouš: Tak za prvé škodný je a to velice.. v tabulce eček je v nejryzikovější 5 skupině. A řekněte mi jak se může vyrábět 3 tisíce let, když je to výkvět posledního století z chemické výroby. Vy jste tak trošku mimoň.

Zobrazit starší odpověď

Prima recept, minimum surovin a když se dusí, tak to člověk chvíli nemusí hlídat a uklidí si linku :-)
Měla jsem doma jen basmati rýži ... úplně nám k tomu nechutnala, příště zkusím jinou nebo těstoviny. Místo oleje jsem dala vepřové sádlo a pak už jsem nepřidala máslo, tak si vzpomenu třeba příště.
A někde jsem si našla, že na zahuštění 125ml vody + 1 lžíce mouky.

Jarouš: To, že je glutamát neškodný je blbost.

Moje dcera (6 let) nemá ráda kmín a většinou ho všude pozná, u tohoto receptu to bylo ale naprosto v klidu....a jak mlaskala, dokonce si i přidala :-O Děkuji, vážně výborné :-p:yes:

Věruška 26. 2. 2013 12:25
Jelikož jsem neměla vepřový dala jsem kuřecí maso a super. Rychlý a hlavně dobrý :-)

Jani,díky,krásně se Ti to povedlo.:-K

Vepřové na kmíně máme mooc rádi, ještě k tomu dělám zvlášť mrkvičku dušenou na másle, hodně mrkve,a s bramborem by to mohlo být k obědu každý týden.

Skvělé, jednoduché jídlo. Přidávám foto;-)

Tak dnes jsem oběd už prošvihla, ale k véče to bude s chlebíkem také dobré, teda aspoň doufám ;-)
děkuji za recept :-8:yes:

Nebojme se glutamanu sodného. Dnes už se uznává, že je prakticky neškodný, vždyť si ho lidský organismus sám vyrábí. Čínská kuchyně ho používá snad tři tisíce let (wei-su).

Našel jsem podobný v babičině kuchařce a tam je místo oleje vepř.sádlo a místo vegety vývar z kostí ale tenhle recept jsem vyskoušel a je to mlaskačka.:yes:

Ten kmín v celku osmažený s cibulkou dá jídlu opravdu chuť, ani jsem už nepoužila ten mletý. Opravdu dobré :yes::-p, zaslouží si bodík.

Jarmil - skvělá klasika:yes::-D máme také rádi- jednoduché a výborné

Dnes jsem dělala po dlouhé době,posílám fotečku a bodík:-K:yes:

Všem děkuji za komentáře a krásné fotky.:yes::-K

:-p:yes:Hmmmm,dobrotka:-))

Nikdy bych neverila ze neco z kminu muze vzniknout takovahle dobrota,dneska jsem udelala k veceri a musim rict vsichni meli boule za usima.

Tenhle recept se u nas ujal a je jednoduchy,delala jsem z krutiho masa

Posilam bodika

Včera jsem dělala k večeři a bylo to výborné až jsem tam samým olizováním zapomněla dát máslo :-8:-p:-)

Vařil sem přesně podle návodu--a nemohl sem jinak než dát plusový bodík.Omáčka vážně výborná :-):yes::yes:

Tématické fráze:
vepřové na kmíně, vepřové kostky na kmíně, vepřové maso na kmíně, vepřové na kmíně recept, maso na kmíně, vepřové na kmínu, vepřový na kmíně, veprove kostky na kminu, hovězí na kmíně, recepty vepřové maso na kmíně, vepřová na kmíně, vepřové maso recepty na kmine, recept na vepřové maso na kmíně, vepřové na kmíně-recept, na kmíně, vepřové kotlety na kmíně, omacka na kmine, dusene veprove maso na kmine, kotlety na kmíně, hovězí maso na kmíně

Suroviny:
plecko vepřové, cibule, kmín celý, kmín mletý, sůl, pepř bílý, olej, mouka hladká, vegeta, máslo

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu