Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Časté chyby při skladování tuků: Předejděte jim a prodlužte tukům jejich trvanlivost
Zdroj: Freepik

Nejen před svátky se nám vyplatí nakoupit za akční ceny máslo a jiné tuky do zásoby. Ty však nemají neomezenou trvanlivost, s čímž musíme dopředu počítat. Nesprávným skladováním totiž zbytečně vyhazujeme peníze.

Skladování tuků má (asi jako vše) svá pravidla. Bylo by naprosto zcestné myslet si, že máslo v mrazáku vydrží dlouhé roky, dokud si na něj nevzpomeneme při úklidu a nevytáhneme ho ke zpracování. Jak se vyhnout častým chybám při skladování tuků?

Chyby při skladování tuků

Vyhněte se častým chybám při skladování olejů, margarínů, másla či sádla:

  1. Jak už bylo zmíněno, tuky mají omezenou trvanlivost, na kterou je potřeba brát zřetel, abyste si nepřivodili zdravotní obtíže.
  2. Nesprávným skladováním mohou žluknout, což se projeví nejen zhoršením jejich kvality, ale také nevábnou vůní či chutí. Takový tuk je potřeba vyhodit.
  3. Všechny tuky je nutno chránit před přímým slunečním zářením a před vyššími teplotami. Nejen zastudena lisované oleje jsou na toto velmi náchylné.
  4. Tuky přejímají pachy, neskladujte je proto v blízkosti aromatických potravin. Vyjměte je z původního obalu (pokud netěsní) a vložte do vzduchotěsné nádoby.
  5. Margaríny, máslo či sádlo rozhodně neuchovávejte při pokojové teplotě. Ideální teplotou je ta v lednici (do 8 °C), při zamrazení pak alespoň -18 °C.

Jemná chuť másla nás vždy dostane. Zkuste si spolu s námi připravit pečené brambory s česnekovým máslem, které se skvěle hodí k přírodním plátkům masa:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky