Chyby při skladování másla: Pozornost věnujte místu uskladnění i potřebné teplotě
Máslo je ingrediencí, která nesmí chybět v žádné kuchyni. Jeho vůně nás láká ve slaných i sladkých dobrotách a je zcela nezaměnitelná. Abychom si však na másle mohli pochutnávat, je potřeba ho umět správně skladovat.
Máslo lze v kuchyni využít do mnoha pokrmů, slaných i sladkých. Jeho chuť a vůni si nelze nezamilovat. Toužíte po kvalitním a chutném máslu? První bodem je jeho správná koupě, druhým pak zbytečně nechybovat v jeho následném uskladnění.
Mohlo by vás zajímat
Časté chyby při skladování másla
Vyvarujte se níže uvedených chyb a mějte máslo po ruce pokaždé, kdy je potřeba.
- Objevili jste v lednici žluklé máslo? Aby si zachovalo své vlastnosti, skladujte ho v původním obalu, máslence či vzduchotěsné dóze. Díky omezení přístupu vzduchu zajistíte máslu delší trvanlivost i ochranu před nežádoucím žluknutím.
- Máslo nepatří do dvířek lednice. Proč? Protože otevíráním lednice kolísá teplota právě v těchto místech nejvíce. Máslo potřebuje stabilně nízkou teplotu.
- Zbytečně nenechávejte máslo na pracovní ploše, má pak tendenci rychleji žluknout. Pokud toužíte po změklém másle neustále po ruce, doporučujeme pořídit si máslenku s vodním filtrem, která ho ochrání před vnějšími vlivy. Ani tu však nenechávejte v blízkosti zdrojů tepla, například u sporáku či topení.
- Pozor na skladování másla v mrazáku, kde vydrží až jeden rok - ovšem jen čerstvé máslo, nikoliv to stolní. Jako stolní máslo je označováno to, které bylo před prodejem již jednou zamrazeno, proto se jeho další mražení nedoporučuje.
- V mrazáku je potřeba skladovat máslo na místě s co nejmenšími výkyvy teplot, aby se vám zbytečně nezkazilo. Nejlepší tedy bude zadní část vašeho mrazáku.
Stejně jako jiné mléčné výrobky i máslo přejímá pachy. I proto je vhodné ho skladovat v uzavřené nádobě. Máslo využijete v mnoha skvělých receptech, vyzkoušet můžete například drobenkový koláč s tvarohem a ovocem podle videa:
Komentáře