Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zeleninová polévka s flíčky

Hodnocení receptu je 4,6 (6×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mirca75 mirca75

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie475 kJ /
113 kcal
Bílkoviny1,07 g
Tuky8,25 g
Vláknina1,10 g
Cholesterol 26 mg
Sodík 3 mg
Sůl0,00 g
Sacharidy8,18 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Zeleninu očistíme, nakrájíme na velmi malé kostičky a osmažíme v hrnci na rozehřátém másle (nepřepálit). Krok 2: Zalijeme vývarem, osolíme a vaříme asi 10 minut. Krok 3: Pak vložíme očištěný, na kostky nakrájený brambor a vaříme do měkka. Krok 4: Na závěr do polévky vložíme předem uvařené flíčky, najemno nakrájenou zelenou petrželku a dle potřeby dochutíme solí. Krok 5: Na talíří ozdobíme malým kopečkem šlehačky a kouskem zelené petrželky.

Zveřejněno 21. 3. 2009

Poznámka autorky mirca75

Polévku jsem tentokrát vařila kloučkům, ale je dost sytá, takže s pečivem zasytí i dospělého člověka. My jsme na tyhle zeleninové polévky dost ujetí, protože se dají vařit v mnoha variantách a nikdy se nepřejí.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zeleninová polévka s flíčky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Y6EY

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zeleninová polévka s flíčky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Y6EY

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Tématické fráze:
zeleninová polévka recept, zeleninova polivka, zeleninove polivky, zeleninové polévky, polívka zeleninová, zeleninová polévka, ribi polivka, babicový polívky, zeleninová polívka recept, polevka s flickama, postup na zeleninovou polivku, recept na zeleninovou polívku, babicovy dobroty recepty polivky, recept zeleninová polívka, ribi polivka recept, flíčky do polivky, polivky zeleninove, zeleninová polévka s flíčkama, polivka z hraskem mrkvi a kapanim, babicovi dobroty-polívky

Suroviny:
mrkev, celer, petržel, květák, pórek, brambory, flíčky, máslo, vývar, sůl, petrželka zelená, šlehačka

Přidat fotografie receptu