Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Hokaido pomazánka s Cottage sýrem

Hodnocení receptu je 5,0 (26×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Anna Kocikova Anna Kocikova

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 10 min + 30 minut uležení v lednici

40 min (30 min příprava + 10 min tepelná úprava, + 30 minut uležení v lednici)

Hokaido pomazánka s Cottage sýrem je zdravá a chutná varianta lehkého jídla, která kombinuje jemně nasládlou chuť pečené dýně hokaido s krémovým Cottage sýrem. Tato pomazánka je skvělá na pečivo nebo jako dip k zelenině.

Suroviny pro 1 dávka

cca 500 g pomazánky

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 322 kJ /
555 kcal
Bílkoviny30,85 g
Tuky23,25 g
Vláknina23,00 g
Cholesterol 172 mg
Sodík 492 mg
Sůl1,20 g
Sacharidy49,88 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Dýni očistíme a pokrájíme i se slupkou, cibulku očistíme a pokrájíme nadrobno. Krok 2: Do kastrolu na rozehřáté máslo dáme zesklovatět cibuli. Přidáme kostičky dýně, špetku soli, promícháme a přikryté pokličkou dusíme cca 8 minut. Během dušení podle potřeby podlijeme 1-3 lžícemi vody. Krok 3: Poté necháme vychladit, přemístíme do mísy a dýni vidličkou rozmačkáme. Přidáme sýr Cottage, prolisovaný česnek, drobně nasekané lístky, osolíme, opepříme a zlehka promícháme. Krok 4: Podáváme vychlazené a namazané na čerstvém pečivu.

TIP: Jak udělat dýňovou pomazánku

Zveřejněno 13. 10. 2016 17:13

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Hokaido pomazánka s Cottage sýrem

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/W9N4

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Hokaido pomazánka s Cottage sýrem

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/W9N4

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (18)

Pomazánku jsem už vyzkoušela viz komentář níže a teď jsem ji dělala znovu a byla do sladka... Nějak mě nenapadlo to vylepšit kapkou octa nebo něčeho a nebylo to ono. Může to být zralostí dýně? Nemáte s tím zkušenosti? Děkuji

Výborná, jednoduchá... doporučuji :yes:

Dokinka: Děkuji za komentář i hodnocení:-8:-K

Skvělé, vyzkoušela jsem a doporučuji! :yes:

misula29: Potěšila jsi mě:-8velice děkuji:-K

Pomazánky mám ráda a tato by mi také jistě chutnala:yes:

radiator: Děkuji:-8:-K

Jako vždy připraveno :-! jen to dostat do papule :yes:<3, moc se líbí, jdu zkoušet :-p

Jana Pá: Jani,děkuji:-8:-K

Jsem velice ráda,že jste si recept přečetli:-8Děkuji za komentáře i hodnocení:-K

:-K<3:yes:

:-K:-K:yes::yes:

Bezva..:yes::yes::yes:

Wou ty jo super:yes::yes::yes:

skvělý nápad :-K:yes:

Jo jo,to bude dobrota:yes::yes:

Krásně barevná a zdravá pomazánka:yes:

To by mi chutnalo :yes:

Tématické fráze:
hokaido recepty, pomázanka z cottage, zralost dýně hokaido, cottage recepty, pomazánka z dýně hokaido s cottage, pomazánka s cottage sýrem, recepty s cottage, recepty se sýrem cottage, recepty s cottage sýrem, recepty z hokaido, pomazánky z cottage, hokkaido pomazánka, pomazánka se sýrem cottage, dynova pomazanka s cottage syrem, pomazanka dyne z cottage, recepty z cottage, dýně s cottage recepty, hokaido recept, cottage pomazanka, pomazánka z dýně hokaido a cotaage

Suroviny:
dýně hokkaido, sýr cottage, cibule, česnek, libeček, máslo, sůl, pepř mletý

Přidat fotografie receptu