Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Želatinová vajíčka

Hodnocení receptu je 5,0 (95×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

JanaDorazinova JanaDorazinova

Náročný

Doba přípravy 45 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 15 min

45 min (30 min příprava + 15 min tepelná úprava)

Efektně vypadající a navíc jedlá bude dekorace svátečního velikonočního stolu v podobě želatinových vajec. Příprava není nikterak náročná a plnit formičky z vaječných skořápek můžete opravdu zcela podle své fantazie.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Postup přípravy

Krok 1: Nálev ze zeleniny slijeme do odměrky a do 300 ml doplníme vodou. Krok 2: Půl nálevu - 150 ml - nalijeme do malého kastrůlku a dáme na chvíli povařit. Můžeme osolit, opepřit, přidat trošinku octa apod. Krok 3: Pak odstavíme, necháme chvíli postát, asi 2-3 minuty. Krok 4: Zamícháme obsah sáčku želatiny, k rozpuštěné želatině přidáme zbytek nálevu a naplníme do připravených vajíček. Krok 5: Ty si připravíme následovně:
Do každého vajíčka na širší straně píchneme nůžkami na nehty a vystříháme malé kolečko o průměru asi 3 cm. Pak obsah vajíčka přelijeme do misky, "formičku" z vajíčka pořádně vymyjeme a postavíme zpět do krabičky na vajíčka. Krok 6: Plníme je čímkoliv, co máme rádi. Dospodu vajíčka můžeme dát kupříkladu bramborový nebo jiný salát, zeleninu z Moravanky nebo i jinou, okurky nadrobno nakrájené a zalijeme vše již uvařenou želatinou. Krok 7: Vajíčka dáme pořádně vychladit a pak je oloupeme jako klasická vajíčka uvařená natvrdo.

TIP: Velikonoční symboly v naší kuchyni

Zveřejněno 20. 3. 2010

Poznámka autorky JanaDorazinova

Recept mi přišel na mail, autor(ka) nebyli uvedeni.

Dělala jsem to dnes poprvé, takže salát v nich nemám, ale rozhodně se u nás budou dělat na Velikonoce. Na stole vypadají hodně zajímavě.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Želatinová vajíčka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lRkV

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Želatinová vajíčka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lRkV

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (120)

odbornik: Díky, mám je taky, ale tohle se mi zdálo lepší :-)

Skvělý nápad.Loni jsem je zkoušela poprvé a ještě jsem si je trošku upravila. Mám formy na vaření vajec a můžu jen doporučit. Krásně se plní ( větší otvor) a hlavně není potřeba žádné vejce. :yes:

jarka skrobakova: díky moc:-8

To je prostě překrásné, udělám to :yes::-K

Pajaja: jéé, no, teď budou Vánoce, nestraš s Velikonocema, ale je fajn se podívat na to dílko znova.;-) Mimochodem, děkuji všem za krásné přidané fotky!!:-)

Jani, já čumim jak blázen! :-O No to je nádhera! Že mi to při těch Velikonocích nějak uniklo. . . Určitě ta krásná vajíčka vyzkouším. Lidská fantazie fakt nemá hranic. :yes::-):-p+

dancicka: děkuji, nádherné fotky!!!

Dávám 79. bod a přidávám fotku - vajíčka se všem moc líbila :yes:, je to prima nápad ;-). Příště je udělám nasladko :-p

Aničko díky moc, máš je mnohem hezčí, než já!!:-):yes:

:-*Jani R."Roládkové zákusky" od žížalky jsem pořádně zmastila:-O:-8zato u Tvých Želatinových vajíček jsem byla za hvězdu;-)jen mi nalepit hvězdu na čelo a budu"za řiť":-D:-D
Jani,díky za príma návod,moc se líbilo:-Kjen manžel má rád tyhle želatinové pochoutky s tatarkou,tak jsem trošku přidala;-)a do skořápek jsem plnila už celkově zamíchanou směs:yes:Je to prostě paráda:yes:další bodík je tady:-p+:yes::yes:a foto přikládám;-):-))

alena.kyp: Tak to je škoda, mi se loupaly dobře.:-(

Jani taky jsem zkoušela, ale dala jsem asi hodně náplně a špatně se mi loupaly.:-S Ale jinak O.K.:-)):yes:

Danko, Sodovku;-). Poslala mi návod na email;-)

Tak tohle mi uteklo...:-O:-O:-O:. Vypadam stejne, jako ten smajlik :-D. Koho tohle napadlo???? Nadhera :yes::yes::yes:

zuzun díky. Určitě by se vajíčka dala upravit lépe, já jsem to zkoušela poprvé;-).

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
aspikové vajíčko, studená kuchyně recepty, želatinová vejce, vajicka recepty, želatinové vejce, recepty z vajíček, vajicka, velikonoční aspiková vajíčka, recepty studená kuchyně, recepty vajíčka, recepty na vajicka, velikonoční aspikové vajíčko, aspikova vajicka, želatinové recepty, želatina na slano, studena kuchyne, aspik ve skořápce, zelatinova tlacenka, vajíčka na sladko, recept na vajíčka

Suroviny:
vejce, želatina na vaječnou tlačenku, zelenina, sůl, vývar masový, masox

Přidat fotografie receptu