Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ovocný táč s drobenkou

Hodnocení receptu je 4,8 (15×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Koouky

Snadný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 20 min

50 min (30 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Táč jako od babičky, z kynutého těsta, s ovocem ze zahrádky a s máslovou drobenkou. V naší rodině je nejoblíbenější se švestkami, ale je jen na vás, jaké ovoce si na něj dáte. Ač nejsem ranní ptáče, ráda si o víkendu přivstanu, abych ho upekla k snídani, protože ty jiskřičky v očích, které dokáže vykouzlit, jsou zkrátka jedinečné.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie18 512 kJ /
4 425 kcal
Bílkoviny88,07 g
Tuky199,47 g
Vláknina20,00 g
Cholesterol 610 mg
Sodík 719 mg
Sůl1,67 g
Sacharidy559,29 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Plech vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Krok 2: Odměřené množství mléka nalijeme do většího hrnku, ohřejeme, aby bylo teplé, ale ne horké. Krok 3: Do teplého mléka zamícháme lžičku cukru, přidáme rozdrobené kvasnice a necháme vzejít kvásek. Krok 4: Do mísy nasypeme mouku, špetku soli a přilijeme olej a vejce. Dále přidáme vzešlý kvásek a vypracujeme hladké těsto. Mělo by být spíše řidší. Krok 5: Vypracované těsto nenecháme kynout, hned nalijeme na plech, poklademe ho překrájeným ovocem a posypeme drobenkou, kterou vytvoříme smícháním cukru, vanilkového cukru, mouky a másla. Krok 6: Nachystaný táč vložíme do předehřáté trouby, pečeme ho při 200 °C asi 15-20 minut. Před podáváním můžeme táč lehce pocukrovat moučkovým cukrem.

TIP: Nejlepší švestkové koláče

Zveřejněno 10. 2. 2011

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ovocný táč s drobenkou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ym06

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ovocný táč s drobenkou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ym06

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (16)

Stanislaw: těsto je na velký plech. V receptu se nepíše, že se vymíchané těsto nechává vykynout.

Na jak velký plech se daný recept hodí?
Také by bylo dobré do receptu doplnit, že i když jsou v těstě kvasnice, tak se těsto nenechává kynout.

Výborné, se švestkami :-8 Jen kvasnic jsem dala poloviční množství.

Já už vlastně docela dlouho mám tento recept v oblíbených a teprve dnes jsem si všimla, že jsem autorce nepoděkovala. Takže to napravuji a moc a moc děkuji :-K. Pekla jsem tento táč už mnohokrát. Je výborný. Dnes ho peču se švestkami. :-):yes:

Děkuji moc za recept ! Táč jsem dělala po prvé a byl úžasný :-):-K

Koouky:vůbec ne,ba naopak-jsem skutečně potěšena a poctěna! :-8 a jsem moc ráda,že se fotka líbila:-),jinak +4

Monca.H.:Jsem ráda, že chutnalo :-) a pokud nevadí, dala jsem si foto na hlavní!:-8 Je opravdu povedený :yes:

Táč byl skvělý,přidala jsem foto :yes:;-)

eva hubova: Děkuji za pomoc :-)

Jiřičko,já jsem těsto dala na plech a než jsem si přichystala ovoce,drobenku a rozehřála troubu,tak těsto asi 10-15 minut na plechu vlastně kynulo:-)

A pro Vás Jiřičko, omlouvám se Vám. Ještě nemám moc zkušeností s pečením a vařením, učím se jak to jde. Tak se i mě vloudila chybička v pojmenování, nenechává se kynout, ale nrovnou se vylije na plech.Děkuji za upozornění:yes:

Děkuji za body i za foto :-K

Jiřička 16. 2. 2011 10:20
Táč vypadá moc hezky, ale já bych se chtěla zeptat zda těsto necháváte kynout? V názvu je kynutý a v postupu kynutí není uvedeno. Jde tedy těsto hned bez kynutí do trouby? Děkuji.

Buchta byla:-ppřidala jsem foto:yes:+2

Děkuji za uvítání!:-K:-)

Načíst další komentáře (1)

Tématické fráze:
ovocný táč, ovocný táč s drobenkou, kynuty tac s ovocem, třešňový táč, třešňový táč s drobenkou, táč s borůvkami, táč s drobenkou, ovocný táč kynutý, jahodový táč, táč s ovocem, recept na ovocný táč, táč, kynutý ovocný táč, ovocný táč recept, táč recept, kynutý táč s drobenkou, ovocný táč hrnkový, jablečný táč, buchta táč, kynutý táč

Suroviny:
vejce, mouka polohrubá, mléko, droždí čerstvé, cukr krystal, olej, sůl, švestky, cukr vanilkový, cukr moučkový, mouka hrubá, máslo, tuk, mouka hrubá

Přidat fotografie receptu