Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Tmavý třešňový koláč

Hodnocení receptu je 4,9 (26×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

lemarti

Náročný

Doba přípravy 90 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 60 min

90 min (30 min příprava + 60 min tepelná úprava)

Luxusně vypadající koláč plný třešní, pudinkového krému s kakaovou drobenkou na svém povrchu potěší nejeden mlsný jazyk. V receptu jsou použity třešně kompotované, je však možné použít i jiné, čerstvé, ovoce. Volba je jen na vás.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie22 038 kJ /
5 267 kcal
Bílkoviny105,21 g
Tuky247,03 g
Vláknina24,50 g
Cholesterol 956 mg
Sodík 410 mg
Sůl1,22 g
Sacharidy643,57 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Zapneme troubu na 180 °C.
Formu vymažeme tukem. Krok 2: Do misky dáme mouku a máslo, které zpracujeme. Přidáme cukr, kakao a promícháme. Přimícháme vejce s mlékem a promícháme. Krok 3: Vyklopíme na pracovní desku a zpracujeme v celistvé těsto. Zabalíme do fólie a dáme do lednice, dokud nebudeme mít hotovou náplň. Krok 4: Uvaříme pudink z mléka a vanilkového prášku smíchaného s cukrem a dáme na chvilku vystydnout. Krok 5: Třešně scedíme a šťávu ponecháme - pokud jí není 250 ml, dolijeme vodou a dáme vařit. Krok 6: Solamyl si smícháme v misce s cukrem, přidáme trošku ohřáté třešňové šťávy, rozmícháme a přilijeme ke zbytku šťávy. Za stálého míchání necháme chvilku provařit a pak zamícháme do hmoty okapané třešně. Krok 7: Do zchladlého pudinku přišleháme tvaroh. Krok 8: Těsto vyndáme z lednice, vyválíme, vložíme do formy a uděláme 3 cm okraj. Krok 9: Pudinkový krém dáme do zdobícího sáčku a dáme na těsto s mezerami po celém obvodu. Do mezer dáme připravené třešně. Krok 10: Z mouky, másla, cukru, kakaa uděláme drobenku a dáme na povrch koláče. Krok 11: Koláč dáme do vyhřáté trouby na 180 °C péct zhruba 50 minut.

TIP: Tipy na skladování a zpracování třešní

Zveřejněno 15. 11. 2011

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Tmavý třešňový koláč

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/6z79

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Tmavý třešňový koláč

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/6z79

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (24)

Recept je v pořádku. A koláč výborný. Ani jsem ho nestačila vyfotit a byl snědený. :-)<3:yes:

Výborný, děkuji za recept.

:yes::yes::yes:<3:-K

Jdu dnes vyzkouset. Jen s cerstvymi tresnemi a na pulku misto tresni mandarinky pro pritele. Tak se uz tesim. Krasny recept.:yes:

L:Ano???

:yes::yes::yes::yes::yes:

NÁDHERNÝ UŽ SE TĚŠÍM AŽ HO VYZKOUŠÍM A HLAVNĚ NA JESTLI BUDE CHUTNAT TAK DOBŘE JAK VYPADÁ:-*

lemarti: Děkuji, tak koláč měl úspěch, všem moc chutnal, jen byl dost tuhý, možná jsme ho měli nechat ještě chvilku v lednici a né se hned druhý den na něj vrhnout :-D

Jana S.:použila jsem višně:-8:-8 zapoměla jsem to napsat do poznámky:-8:-8napravuji;-)

Ještě drobný dotaz, použila jste třešně nebo višně? Já jen že na obrázku jsou krásně zbarvené a vypadá to opravdu úžasně :-)

lemarti: Moc děkuji :-) Až se do něho pustím (plánuji to stihnout ještě před vánoci), tak dám vědět, jaký byl výsledek ;-) ale obávám se, že tak nádherný koláč, jako je ten Váš, můj nebude :-D

Jana S.:já používám máslo;-)jestli budete péct ať se povede a chutná:-)

Nádhera, opravdu.. :yes:
Jen jsem se chtěla zeptat, co používáte za máslo do těsta a drobenky, jestli klasické a nebo jestli může být Hera/Stela.
Děkuji :-)

Koláček, jen radost pohledět:yes:

Moc krásná buchtička, paráda receptík a dávám 13. bodíčka pro štěstí:-K:-p:-p:yes:

Moc pěkně nafocené a moc povedený koláč:yes:

Lemi,mňáám :-p:yes:

Lenočka, v tvém podání nádherná záležitost!!!:-):yes:

Mňam koláček:-p:-p:yes:

no tak to je fesna dobrota a s tresinkama. .to ja muzu:-p:yes::yes::yes:

Krásnej koláček :-p:yes:

Moc hezké :yes::-p

:-p:-pNádherný:-K:yes:

Tématické fráze:
třešnový koláč, tresnovy kolac s pudinkem, třešňový koláč recept, zdravý třešňový koláč, recept na třešnovy kolač, tresnovy kolac s tvarohem, třešnový koláč recepty, koláč třešnový, tresnove koláče, třešňovi kolac, celozrnný třešňový koláč, višňový koláč s tvarohem, tresnovy, recept třešňový koláč, tmavy tresnovy dort, třešňová šťáva recept, třešňové koláč, třešnova buchta, mimibazar dorty, tresnova buchta s tvarohem bez mleka

Suroviny:
mouka hladká, máslo, cukr krupice, prášek do pečiva, kakao holandské, mléko, vejce, pudink vanilkový, mléko, cukr krupice, tvaroh, třešně, solamyl, třešně, cukr, mouka hladká, máslo, cukr krupice, kakao, tuk

Přidat fotografie receptu