Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Směs na topinky II

Hodnocení receptu je 5,0 (26×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Verinecka Verinecka

Snadný

Doba přípravy 135 min Doba přípravy: 60 min Doba tepelné úpravy: 75 min

135 min (60 min příprava + 75 min tepelná úprava)

Zbyl vám kus chleba, který už nikdo nechce? Nevyhazujte ho a udělejte si topinky. Popadněte pánev a přichystejte směs, která se na nich bude skvěle vyjímat. Hodí se na topinky i tousty, ale také pod maso nebo jako základ do omáček.

Suroviny pro 1 dávka

9-12 skleniček - záleží na velikosti

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie11 577 kJ /
2 767 kcal
Bílkoviny30,34 g
Tuky206,86 g
Vláknina57,20 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 6,15 g
Sůl15,00 g
Sacharidy175,90 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Papriky, rajčata, cibuli, česnek a feferonky pomeleme na strojku (nebo promixujeme v robotu), přendáme do hrnce a vaříme na mírném ohni zhruba 45 minut. Občas promícháváme. Krok 2: Poté přidáme olej, sůl a namletou vepřovou a hovězí konzervu. Můžeme přidat chilli koření a ďábelské koření podle chuti. Necháme ještě chvíli projít varem. Krok 3: Horké plníme do vymytých a suchých sklenic. Sterilujeme 30 minut při 85 °C.

TIP: Jak připravit ty nejlepší topinky?

Zveřejněno 25. 7. 2014

Poznámka autorky Verinecka

Obě konzervy jsem měla s 70% podílem masa.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Směs na topinky II

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/977P

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Směs na topinky II

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/977P

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (16)

To raději psí masovou konzervu :-p je kvalitnější jak ta naše.

Vlaďka z Mikulova... 22. 5. 2017 15:03
ufounek17:

Dělala jsem včera výborné,místo konzervy mleté vepřové plecko.:-)

KDYŽ TAK TO UDĚLAT Z MASA JAK PISE PANI PŘEDE MNOU JDE TO Z VEPROVEHO KUŘECIHO KONZERVY JSOU DRAKE A NIC MOC

S těch konzerv to šlo dělat za komunistů,dneska určitě ne

Verinecka::-))

směs na topinky jsem dělala včera ,ale místo konzerv jsem do směsi namlela 1 kg plecka

danielle72: Myslela jsem masové konzervy. Jó ty už nejsou takové, jako když jsme z nich vařily za našich mladých let na koleji....

To ostatní se u mě najde taky: tuňáka miluju, bez protlaku a kečupu se neobejdu, kompotovaný ananas je skvělý na dorty, fazole jsou rychlovka, která se dá skvěle dochutit. A co teprve nakládané fazolky!;-)

Když je to dobrá konzerva, proč ne? Skutečně nikdo z kritiků nepoužívá NIKDY konzervy? Vážně ne?;-) Já vařím opravdu ráda, ale s klidem přiznám, že:
- minimálně tuňáková konzerva, konzervovaný rajský protlak, hrášek, ananas, fazole, kukuřice, žampiony šproty nebo sardinky se v naší spíži najdou skoro vždycky.
- jo, a taky tam mám pro případ pohotovosti masox (no jo, no:-) ) a instantní jíšku. A ještě kečup na langoše:-))
Lidi, trošku shovívavosti a tolerance, prosím, a znovu opakuji: proti gustu...

Nefandím konzervám, protože se jejich kvalita bohužel značně zhoršila. Ať je to maso ve vlastní šťávě, lančmít nebo klobásy, vše chutná stejně a spíše než maso obsahuje rohlíky. Nicméně jedna konzerva se v mé kuchyni nějak ocitla (naštěstí šlo o dost kvalitní vepřové ve vlastní šťávě), a tak jsem se pustila do téhle topinkové pomazánky, ale jen na okamžitou spotřebu. Bylo to na jedničku, kterou přidávám. :yes:

místo konzerv dát radší masko a pak je to výborné
:-p

To aby v té směsi nebyly velké kousky :-). A navíc Vás na oběd nikdo nezve :-);-):-!

Namletou konzervu? No potěš koště. U vás by jsem jíst nechtěl :-O

Děkuji, z cukety jsem dělala včera... :)

Já to teď dělala s cukety,:yes: místo rajčat a taky dobrý

ProstěPája 25. 7. 2014 19:57
Mńamka, topinky mi nikdy nechutnaly více :)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze:
směs na topinky, masová směs na topinky, směs na topinky recept, směs na topinky z cukety, pikantní masová směs na topinky, vepřová směs na topinky, recept masová směs na topinky, veprova masová směs na topinky, výborná masová směs na topinky, směs na topinky-recept, smes na topinky z rajcat, smes na topinky z veprove konzervy, masová směs na topinky recept, recepty směs na topinky, masová směs na topinku, recept směs na topinky, směsi na topinky, recept na topinky, směs na topinky z konzervy, recept na masovou směs na topinky

Suroviny:
paprika čerstvá červená, rajče, cibule, česnek, feferonka, olej, konzerva vepřová, sůl, chilli

Přidat fotografie receptu