Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Francouzské palačinky (crepes) se sýrovo-špenátovou náplní

Hodnocení receptu je 5,0 (24×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Eliza Eliza

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie11 539 kJ /
2 758 kcal
Bílkoviny103,41 g
Tuky193,46 g
Vláknina18,14 g
Cholesterol 1,33 g
Sodík 1,43 g
Sůl4,06 g
Sacharidy142,86 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Špenátový protlak necháme rozmrznout. Krok 2: Na mírné teplotě necháme rozehřát máslo, odstavíme, přidáme mléko, mouku, vejce, špetku soli a dobře promícháme. Těsto necháme nejméně 30 minut odpočinout. Krok 3: V jiném hrnci opět rozehřejeme máslo, zasypeme moukou, prosmahneme a zalijeme smetanou. Krok 4: Přidáme špenát, prolisovaný česnek, bujonovou bylinkovou kostku a jemně nastrouhaný sýr. Mícháme, dokud se sýr neroztaví v omáčce. Na másle usmažíme tenké palačinky a plníme je připravenou směsí.

Zveřejněno 9. 3. 2009

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Francouzské palačinky (crepes) se sýrovo-špenátovou náplní

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gJvZ

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Francouzské palačinky (crepes) se sýrovo-špenátovou náplní

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/gJvZ

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (9)

Jsou vynikající.:-K:-:yes::yes:

jenom ze pokud se jedna o francouzske crepes nebo gallettes, je lepsi ( i zdravejsi) pouzit pohankovou mouku ::-! a pak je to :yes::-p

výborné, chutnalo mně i dětem:-))zařadím do jídelníčku.....

:yes:

Krásná a chutná kombinace.:yes:

Elizo, včera jsme měli tuto dobrůtku na oběd a moc jsme si pochutnali. Tyto palačinky jsou opravdu:-* Bodík je tam;-)

Jé, holky, děkuji za bodíčky a tak. Byla to moc dobrá večeře.
U nás je to tak, že polovinu crepes udělám naslano - na různé způsoby a polovinu s čokoládou nebo s marmeládou, případně s pribináčkem, ovocem a šlehačkou. Děti si nadiktují různé sladké kombinace (jen zmrzlinu nevyžadují)a my dospělí (sladké moc nemusíme) si užíváme špenátek, sýr, nivu, slaninu, ratatouille, opečené kuřecí kousky apod. dobrůtky :-p.
Obyčejné palačinky - půl litru mléka, jedno vajíčko, špetka soli a mouky tolik, aby těsto bylo akorát - dělávám také, ale tyhle jsou chutnější a tak krásně se na pánvi (a pak na talíři) kroutí a nafukují...:-p

tohle máme moc rádi :-p;-):yes:

Eli, tak tohle jsem taky kdysi dělávávala, ale nějak mi to vymizelo z jídelníčku, díky za připomenutí, dávám bodík:yes::yes::-p

Tématické fráze:
palačinky recept těsto, palačinky crêpes, palačinky recept na těsto, těsto na slané francouzské palačinky, palačinky těsto, francouzské crèpes, napln do palacinek, náplně do palačinek, palacinky recept sladke, pohlreich palačinky recept, těsto na palačinky, těsto na crepes, palačinky, francouzské recepty, francouské palačinky, francouzké palačinky, francouzská jídla, francouzské fráze, profi francouzké palačinky, tvarohové palačinky recept těsto

Suroviny:
máslo, mouka hladká, mléko, vejce, sůl, máslo, mouka hladká, smetana ke šlehání, špenát mražený, česnek, kostka bylinková, madeland

Přidat fotografie receptu