Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dýňová polévka s fazolemi

Hodnocení receptu je 5,0 (24×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

1974andrea 1974andrea

Snadný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 25 min

35 min (10 min příprava + 25 min tepelná úprava)

S přicházejícími sychravými podzimními dny zajisté přijde vhod na recept oblíbenou dýňovou polévku. Díky červeným fazolím obsahuje také dostatek vlákniny. Lehce nasládlá polévka, s kořenovou zeleninou, spolehlivě zasytí.

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 567 kJ /
613 kcal
Bílkoviny18,33 g
Tuky22,04 g
Vláknina19,10 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 196 mg
Sůl0,40 g
Sacharidy77,83 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Cibuli oloupeme a nakrájíme nadrobno. Dýni, mrkev, celer a papriku očistíme a nakrájíme na kostičky. Krok 2: Na másle zpěníme cibuli, zasypeme ji mletou paprikou, přidáme dýni, celer a mrkev. Osolíme, přidáme kmín, opepříme, zalijeme vývarem a vaříme. Krok 3: Zhruba po 15 minutách přidáme na kostičky nakrájenou papriku, slité fazole, kukuřici a jíšku. Krok 4: Promícháme a vaříme ještě asi 10 minut. Dle chuti můžeme polévku přisolit nebo připepřit.

TIP: Dýně - oblíbené recepty

Zveřejněno 8. 10. 2012

Poznámka autorky 1974andrea

Inspirováno časopisem Svět chutí: Dýňové recepty

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dýňová polévka s fazolemi

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Vn01

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dýňová polévka s fazolemi

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Vn01

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (15)

:-)<3:yes::yes::-K

tejaja (moderátorka): Děkuju, Terezko :-K

Polievka je veľmi dobrá, chutila. Foto prikladám a díky za recept.;-):-8

Katastrophe:Jsem moc ráda, že se u vás polévka zabydlela, díky za zprávu a vyzkoušení;-):-K

Tuhle polévku už jsem dělala několikrát a vždycky nás potěšila ;-)
Dívám se, že jsem zapomněla dát bod, takže napravuji a děkuji za inspiraci, co s dýní :-D :-K

Dýňovou polévku máme moc rádi, určitě vyzkouším i vaši variantu:yes:

1974andrea: ráda věřím;-):-)

maris:Maruško, je to možné, že si to neumíš představit, ale je fakt výborná. Chtěla jsem ji schválně zkusit podle toho receptu a je fakt skvělá a hlavně, zase jiná:-p

Tak tady jsem v koncích:-8 - vůbec si neumím představit výslednou chuť - ale vypadá to moc zajímavě;-):-p:yes:

Hokkaido mi ještě také straší doma,no a ty fazole:-Omoje slabost:-DPolévečka se mi líbí:-K+6:yes::-p

:-// dýni nemám.. sama jsem ona:-8:-D:-D:-D
ale Andrej, povídám.. ta je krásná, až oči přecházejí a jazýček se naprázdno mrská:-8:-D;-):-p:yes::yes::-K

pipre: tak to jsme dvě, ani já nevím, znám dýni jen jako kompot,nebo jsem ji dávala nastrouhanou do moučníku, jinak ji neznám, je to zajímavá polévka;-):-p

Hmmm:-* sem uz dorostla do dyne:-* Neeee prostorove neee:-O Chutove:-8 A tohle je sympaticka dynova polivecka, s fuzalkami, prosim si misticku:-p:yes:

pipre:Jani, dýně má všestranné využití, na slano i na sladko a polévky jsou opravdu vynikající. Já používám nejraději hokkaido nebo máslovou, z tou obří halloweenskou nemám zkušenosti;-)

Vůbec nemám představu, jak může chutnat dýńová polévka, dělala jsem jen dýňový kompot a ten jsem dochucovala ananasem. Ovšem tato polévka s kombinací dalších ingrediencí může chutnat moc dobře.:yes:

Tématické fráze:
recept/29572, dynova polevka z kompotu, dýňévá fazolová polévka, recepty_fazolová dýňová polévka, dýňová polévka, fasolová polévka hokaido, fazolová polévka, dýňová polévka s fazolemi a kukuřicí, dynovo fazolova polevka, dýňová polévka,sladká paprika, dynova polevka vyzkousela, sterilovaná dýňová polévka hokaido, dynovo fazolová polévka s kokosovým mlékem, polevka z dyne s fazoli, polevka dyne fazole, dynová polevka s fazulí, polevka hokaido s fazolemi, hokaido s fazolemi, máslová dýně s fazolemi, dynova polevka ze sladke dyne

Suroviny:
dýně hokkaido, fazole červené sterilované, cibule, mrkev, celer, kukuřice sterilovaná, paprika čerstvá červená, paprika sušená sladká, kmín drcený, máslo, jíška máslová, sůl, pepř mletý, vývar masový

Přidat fotografie receptu