Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dýňová polévka s fazolemi

Hodnocení receptu je 5,0 (24×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

1974andrea 1974andrea

Snadný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 25 min

35 min (10 min příprava + 25 min tepelná úprava)

S přicházejícími sychravými podzimními dny zajisté přijde vhod na recept oblíbenou dýňovou polévku. Díky červeným fazolím obsahuje také dostatek vlákniny. Lehce nasládlá polévka, s kořenovou zeleninou, spolehlivě zasytí.

Suroviny pro 4 porce

4porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 567 kJ /
613 kcal
Bílkoviny18,33 g
Tuky22,04 g
Vláknina19,10 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 196 mg
Sůl0,40 g
Sacharidy77,83 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Cibuli oloupeme a nakrájíme nadrobno. Dýni, mrkev, celer a papriku očistíme a nakrájíme na kostičky. Krok 2: Na másle zpěníme cibuli, zasypeme ji mletou paprikou, přidáme dýni, celer a mrkev. Osolíme, přidáme kmín, opepříme, zalijeme vývarem a vaříme. Krok 3: Zhruba po 15 minutách přidáme na kostičky nakrájenou papriku, slité fazole, kukuřici a jíšku. Krok 4: Promícháme a vaříme ještě asi 10 minut. Dle chuti můžeme polévku přisolit nebo připepřit.

TIP: Dýně - oblíbené recepty

Zveřejněno 8. 10. 2012

Poznámka autorky 1974andrea

Inspirováno časopisem Svět chutí: Dýňové recepty

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dýňová polévka s fazolemi

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Vn01

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dýňová polévka s fazolemi

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Vn01

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (15)

:-)<3:yes::yes::-K

tejaja (moderátorka): Děkuju, Terezko :-K

Polievka je veľmi dobrá, chutila. Foto prikladám a díky za recept.;-):-8

Katastrophe:Jsem moc ráda, že se u vás polévka zabydlela, díky za zprávu a vyzkoušení;-):-K

Tuhle polévku už jsem dělala několikrát a vždycky nás potěšila ;-)
Dívám se, že jsem zapomněla dát bod, takže napravuji a děkuji za inspiraci, co s dýní :-D :-K

Dýňovou polévku máme moc rádi, určitě vyzkouším i vaši variantu:yes:

1974andrea: ráda věřím;-):-)

maris:Maruško, je to možné, že si to neumíš představit, ale je fakt výborná. Chtěla jsem ji schválně zkusit podle toho receptu a je fakt skvělá a hlavně, zase jiná:-p

Tak tady jsem v koncích:-8 - vůbec si neumím představit výslednou chuť - ale vypadá to moc zajímavě;-):-p:yes:

Hokkaido mi ještě také straší doma,no a ty fazole:-Omoje slabost:-DPolévečka se mi líbí:-K+6:yes::-p

:-// dýni nemám.. sama jsem ona:-8:-D:-D:-D
ale Andrej, povídám.. ta je krásná, až oči přecházejí a jazýček se naprázdno mrská:-8:-D;-):-p:yes::yes::-K

pipre: tak to jsme dvě, ani já nevím, znám dýni jen jako kompot,nebo jsem ji dávala nastrouhanou do moučníku, jinak ji neznám, je to zajímavá polévka;-):-p

Hmmm:-* sem uz dorostla do dyne:-* Neeee prostorove neee:-O Chutove:-8 A tohle je sympaticka dynova polivecka, s fuzalkami, prosim si misticku:-p:yes:

pipre:Jani, dýně má všestranné využití, na slano i na sladko a polévky jsou opravdu vynikající. Já používám nejraději hokkaido nebo máslovou, z tou obří halloweenskou nemám zkušenosti;-)

Vůbec nemám představu, jak může chutnat dýńová polévka, dělala jsem jen dýňový kompot a ten jsem dochucovala ananasem. Ovšem tato polévka s kombinací dalších ingrediencí může chutnat moc dobře.:yes:

Tématické fráze:
recept/29572, dynova polevka z kompotu, dýňévá fazolová polévka, recepty_fazolová dýňová polévka, dýňová polévka, fasolová polévka hokaido, fazolová polévka, dýňová polévka s fazolemi a kukuřicí, dynovo fazolova polevka, dýňová polévka,sladká paprika, dynova polevka vyzkousela, sterilovaná dýňová polévka hokaido, dynovo fazolová polévka s kokosovým mlékem, polevka z dyne s fazoli, polevka dyne fazole, dynová polevka s fazulí, polevka hokaido s fazolemi, hokaido s fazolemi, máslová dýně s fazolemi, dynova polevka ze sladke dyne

Suroviny:
dýně hokkaido, fazole červené sterilované, cibule, mrkev, celer, kukuřice sterilovaná, paprika čerstvá červená, paprika sušená sladká, kmín drcený, máslo, jíška máslová, sůl, pepř mletý, vývar masový

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu