Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zeleninové prsty s uzeným sýrem

Hodnocení receptu je 5,0 (27×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Danca Danca

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 367 kJ /
566 kcal
Bílkoviny51,91 g
Tuky31,03 g
Vláknina13,60 g
Cholesterol 578 mg
Sodík 1,29 g
Sůl3,06 g
Sacharidy12,92 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Květák rozebereme na růžičky a jen krátce povaříme (nejlépe v páře). Necháme zchladnout a poté nastrouháme na "okurkovém" struhadle. Do mísy ke květáku nastrouháme na jemno syrovou mrkev, celer a uzený sýr. Přidáme celá vejce, sůl, pepř a tolik mouky, aby vznikla lepivá hmota, která bude držet u sebe. Krok 2: Kuchyňské prkénko obalíme potravinovou folií nebo ho vsuneme do mikrotenového sáčku a hmotu na něj rovnoměrně rozprostřeme do vrstvy silné cca 2 cm. Okraje zarovnáme (viz. foto) a dáme na hodinu do mrazáku. Krok 3: Po této době ztuhlý plát nakrájíme na obdélníky, které obalujeme ve strouhance a smažíme na rozpáleném oleji dozlatova.

Podáváme s různě upravenými brambory nebo s chlebem a zeleninovým salátem.

Zveřejněno 20. 9. 2014

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zeleninové prsty s uzeným sýrem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/OoKR

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zeleninové prsty s uzeným sýrem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/OoKR

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (18)

..zvažovala jsem dát trochu víc uzeného sýra, ale uvedené množství naprosto vyhovuje, aby sýr placičky ovoněl. Za mně bod :yes: je to moc dobré.

Jinak to mražení je chytré a právě vyzkoušené ;-)

Já bych si pochutnala:-p:yes:Zelenina s uzeným sýrem je dobrá kombinace:yes:

Další "řízky" které by mé dítko baštilo spokojeně ;-)

Tak tyhle placičky dělám, milujeme je ;-), ke květáku obměňuji různou zeleninu, tahle varianta je ovšem skvělá! Samozřejmě uzený sýr tomu musí dodat ten správný šmak, dávám do oblíbených a dávám i bodík :yes:
Prima den

Angel 666: myslím, že by to neměl být problém. Asi bych je postříkala olejem z rozprašovače a upekla na pečícím papíru...někdy takhle dělám i karbanátky:-)

super napad,:-)to bude dobrutka:-p,.vyskousim

vypadá to skvěle..ukládám a brzy vyzkouším:yes::yes:;-)

Moc všem děkuji:-8:-K

Ty brďo, to nemá chybu!!!:-O:yes:

To by mi moc chutnalo :yes::yes::-p:-K

To je hezký nápad :yes:

To je pěkné, co kdyby se prsty místo smažení upekly?

Skvělé :-)):yes::yes: Co nejdříve vyzkouším, zeleninové prsty se mi moc líbí :-))

Mňáááám :-) Dělávám podobně, jen ještě přidávám petrželku, někdy i bylinky... No, až se mi sbíhají sliny :-))

vybusna, tejaja: ten recept je v podstatě hodně variabilní a lze přidat, ubrat nebo zaměnit ingredience podle vlastní chuti;-):-K
P.S.: no, teď to vypadá na výrok "ala Babica", ale je to tak!:-D:-D

vybusna: Ja by som vynechala tú mrkvu a nahradila ju inou zeleninou. :-);-) Ale recept sami veľmi páči. :yes: Boduješ. :yes:;-)

Tak toto je pre mna uzasny recept....ukladam na vyskusanie...a skusim vynechat ten syr.

Tématické fráze:
mražení květáku, mražení květák, smazena korenova zeleni, smazene zeleninove prsty

Suroviny:
květák, mrkev, celer, vejce, sýr uzený, mouka hladká, sůl, pepř, strouhanka, olej

Přidat fotografie receptu