Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zeleninové prsty s uzeným sýrem

Hodnocení receptu je 5,0 (27×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Danca Danca

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 367 kJ /
566 kcal
Bílkoviny51,91 g
Tuky31,03 g
Vláknina13,60 g
Cholesterol 578 mg
Sodík 1,29 g
Sůl3,06 g
Sacharidy12,92 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Květák rozebereme na růžičky a jen krátce povaříme (nejlépe v páře). Necháme zchladnout a poté nastrouháme na "okurkovém" struhadle. Do mísy ke květáku nastrouháme na jemno syrovou mrkev, celer a uzený sýr. Přidáme celá vejce, sůl, pepř a tolik mouky, aby vznikla lepivá hmota, která bude držet u sebe. Krok 2: Kuchyňské prkénko obalíme potravinovou folií nebo ho vsuneme do mikrotenového sáčku a hmotu na něj rovnoměrně rozprostřeme do vrstvy silné cca 2 cm. Okraje zarovnáme (viz. foto) a dáme na hodinu do mrazáku. Krok 3: Po této době ztuhlý plát nakrájíme na obdélníky, které obalujeme ve strouhance a smažíme na rozpáleném oleji dozlatova.

Podáváme s různě upravenými brambory nebo s chlebem a zeleninovým salátem.

Zveřejněno 20. 9. 2014

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zeleninové prsty s uzeným sýrem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/OoKR

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Zeleninové prsty s uzeným sýrem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/OoKR

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (18)

..zvažovala jsem dát trochu víc uzeného sýra, ale uvedené množství naprosto vyhovuje, aby sýr placičky ovoněl. Za mně bod :yes: je to moc dobré.

Jinak to mražení je chytré a právě vyzkoušené ;-)

Já bych si pochutnala:-p:yes:Zelenina s uzeným sýrem je dobrá kombinace:yes:

Další "řízky" které by mé dítko baštilo spokojeně ;-)

Tak tyhle placičky dělám, milujeme je ;-), ke květáku obměňuji různou zeleninu, tahle varianta je ovšem skvělá! Samozřejmě uzený sýr tomu musí dodat ten správný šmak, dávám do oblíbených a dávám i bodík :yes:
Prima den

Angel 666: myslím, že by to neměl být problém. Asi bych je postříkala olejem z rozprašovače a upekla na pečícím papíru...někdy takhle dělám i karbanátky:-)

super napad,:-)to bude dobrutka:-p,.vyskousim

vypadá to skvěle..ukládám a brzy vyzkouším:yes::yes:;-)

Moc všem děkuji:-8:-K

Ty brďo, to nemá chybu!!!:-O:yes:

To by mi moc chutnalo :yes::yes::-p:-K

To je hezký nápad :yes:

To je pěkné, co kdyby se prsty místo smažení upekly?

Skvělé :-)):yes::yes: Co nejdříve vyzkouším, zeleninové prsty se mi moc líbí :-))

Mňáááám :-) Dělávám podobně, jen ještě přidávám petrželku, někdy i bylinky... No, až se mi sbíhají sliny :-))

vybusna, tejaja: ten recept je v podstatě hodně variabilní a lze přidat, ubrat nebo zaměnit ingredience podle vlastní chuti;-):-K
P.S.: no, teď to vypadá na výrok "ala Babica", ale je to tak!:-D:-D

vybusna: Ja by som vynechala tú mrkvu a nahradila ju inou zeleninou. :-);-) Ale recept sami veľmi páči. :yes: Boduješ. :yes:;-)

Tak toto je pre mna uzasny recept....ukladam na vyskusanie...a skusim vynechat ten syr.

Tématické fráze:
mražení květáku, mražení květák, smazena korenova zeleni, smazene zeleninove prsty

Suroviny:
květák, mrkev, celer, vejce, sýr uzený, mouka hladká, sůl, pepř, strouhanka, olej

Přidat fotografie receptu